Vidlákova pravidla diskuse

Diskuse pod články je otevřená. Není zapotřebí žádné autorizace a pokud tam nebudete vybízet, aby někdo poslal někoho do plynu, můžete si psát co chcete. Pokud to jen trochu půjde, zůstane to tak. 

Nicméně jsme se nemohli obejít bez spamfiltru. Můj bratr sestavil velmi sofistikovaný algoritmus pro odhalování nabízečů viagry a dalších podobných pomůcek. Reklama nám diskusi zaplevelí jen velmi zřídka. 

Stalo se nám ovšem, že k nám zavítal první diskusní kazisvět, který po určité době a poměrně velkém počtu příspěvků zaplul do kategorie spambotů a teď se tam plácá a nemůže ven. Aby se vám nestalo něco podobného, je vhodné dodržovat následující pravidla: 

1. V diskusi se vyjadřujte především k uvedenému článku.

2. Pokud na někoho reagujete, nepouštějte se do dlouhé příspěvkové bitvy. Diskusní vlákno, kde máte víc jak deset příspěvků je našemu spamfiltru podezřelé. 

3. Nesnažte se reagovat na každého diskutujícího, přidávat názor do každého vlákna a nechtějte mít vždycky poslední slovo. Pokud je v diskusi polovina příspěvků vašich a druhá polovina všech ostatních, máte nakročeno se stát spambotem. 

4. Pokud dáváte odkaz, založte ho jako nové vlákno, maximálně ho dejte jako první či druhou reakci. Odkaz na cosi se v desátém příspěvku diskusního vlákna může stát spamem. 

5. Pokud se v diskusi objeví nějaký elf, troll nebo jiný kazisvět, nereagujte na něj. Spamfiltr si ho brzy všimne a začne ho mazat. Pokud se tak stane, přijdete o všechny příspěvky, kterými reagujete na jeho komentář. Program bohužel neumí zachovat odpovědi - pokud je smazán původní komentář, je smazáno i všechno pod ním. Bohužel nenávratně. 

6. Pokud je vám příspěvek smazán, nesnažte se ho obnovit. Pokud ho navíc jen znovu zkopírujete, jste pro spamfiltr jasná reklama na viagru, začne si vás všímat a může vám smazat i starší komentáře. Čím vehementněji se snažíte vrátit do diskuse, tím spíše přijdete o všechno.  Stane-li se to, přestaňte ten den diskutovat. Cítíte-li ukřivdění, napište mi na mail. 

7. Pokud si každý den napíšete svou reakci na článek, pozdravíte kolegy diskutující a strávíte na Kydech svoji hodinku pracovního volna a nehádáte se s trolly a jinými magory, nemůže se vám nic stát a o žádný svůj příspěvek nepřijdete.

Pokud na Kydech strávíte denně dvanáct až osmnáct hodin, reagujete na všechno a na všechny, považujete diskusi za arénu vhodnou k boji, přinášíte mraky odkazů, v každém vlákně musíte mít poslední slovo a váš celkový počet příspěvků je větší než počet všech ostatních dohromady, velmi rychle se stanete spambotem.  

Náš spamfiltr si pamatuje všechno. I smazané příspěvky, které stále započítává do svých algoritmů. Prosím myslete na to, když budete diskutovat. Platí tu citát z pohádky  - "Co peklo zchvátí, to už nenavrátí".