Jak se nám ten svět mění

Autor
Štítky

Není to zase tak dávno, co Turci sestřelili v Sýrii ruské bojové letadlo. Na Kose jsme to probírali horem dolem, málem to vypadalo na třetí světovou válku, aktivaci článku 5 smlouvy NATO, noviny se předháněly v analýzách výzbroje všech zainteresovaných stran, leckdo se bál, leckdo se na tu světovou válku těšil, aby z toho nakonec v podstatě nic nebylo. Strany si vykolíkovaly rajóny a občanská válka pokračovala jako lokální, ale o to hnusnější konflikt.

Nu, včera sestřelila americká stíhačka syrské bojové letadlo... Mohl bych použít některé Čapkovské bajky o válce občanské - zbabělý nepřítel zákeřně střílel na naše letadla pokojně svrhující pumy na jeho město. Nebo konkrétněji... americká stíhačka se jala bránit spravedlnost, když v syrském vzdušném prostoru nad syrským územím sestřelila syrské bojové letadlo, které útočilo na samozvané umírněné lidojedy z koalice, která na syrském území brání mír proti Syřanům. Je to srozumitelné? Není? Nic si z toho nedělejte, ani já tomu už nerozumím.

Ale jeden posun by tu byl. Rusové zareagovali v podstatě obdobně, jako při předchozím incidentu s Turky. Vypověděli dohody, kdy si všechny možné mocnosti navzájem pomáhaly bombardovat všechny možné džihádisty a pěšáky dole na zemi. Znovu se přitvrdilo, znovu hrozí větší konflikt, respektive hrozí, že protivzdušné systémy S 400 dostanou možnost testu naostro. Takový konflikt může snadno přerůst rámec proxy války a rozrůst se.

Ale už jsme si prostě zvykli. Na ČTK se neobtěžovali o ruském vypovězení spolupráce ani napsat. Nestojí to za zmínku. Furt se tam bijou, co je vlastně komu do toho, jak to bude pokračovat.

A vlastně mají pravdu... Našim transatlantickým bratrům se to mele všude. Afghanistán, Irák, Sýrie, Libye, Ukrajina... všude se řítí do průseru. Nikde není klid, nic není vyřešené, vojáci odjíždějí a přijíždějí zase zpátky, sice jsou všude papírově obrovské místní armády, ale ve skutečnosti je to bída s nouzí. Do toho si Čína staví druhou letadlovou loď, obsazuje si ostrůvky v cizích mořích, Severní Korejci si dělají co chtějí... Ne, z tohoto syrského incidentu nic nebude. Amíkům se prostě podařilo dostat celý svět proti sobě. Spojenci žádní, ti evropští se zmohou jen na halasná prohlášení, ale udělat nic nezvládnou. Ani USA nemá dost vojáků na to, aby mohli být všude a zasahovat všude. Velký americký Řím je přehlcen barbary... Teď tam někde na Kapitolu mohou sedět a přemýšlet, co obětují, aby to další ještě chvíli udrželi.  Nestojí to už ani za analýzu. Prostě další americký pokus o zvrat mizerné situace, aby se ukázalo, že to bude zase mizernější a horší.

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

žít v nejistotě, že nám to dnes (zíttra, pozítří odpoledne) nezačne lítát nad hlavami. Tato nejistota není to nejhorší. Horší je podle mne nejistota, že politici u našich transatlantických bratrů mají plně pod kontrolou své silové oudy.

Zatím bez slepic

No, možná ještě není tak nejhůř. V českých médiích se toho nenajde...v jiných se člověk dozví trochu víc, a trochu se uklidní. Všimli jste si že zprávy o sestřelení byly formulované jakože Mezinárodní koalice, která pod velením USA bojuje v Sýrii proti radikálům, dnes sestřelila syrské armádní letadlo? Odjinud vím, že po ruské reakci reagovala Koalice a vydala zprávu o redislokaci svých leteckých sil v Sýrii, aby příště nebyla do takových situací vtažena.
Koalice má odvahu říct amíkům, že se nemají schovávat za její záda, to určitou naději vzbuzuje.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Čo takí,ako ja,ktorí si na to zvyknúť nechcú? Je to naozaj všetko,čo proti tomu môžme robiť? Stranu,ktorú by som mohol s radosťou a čistým svedomím voliť nám ani nezaregistrovali pre neplatné hlasy v petícii (niektorí hovoria,že s "prispením" ministerstva vnútra,ja si však myslím,že ľudia proste nechceli okrem podisu o sebe vydať žiadne svedctvo - teraz ani neviem,ktorý z dôvodov je vlastne horší..), z voliteľných strán žiadna ( paradoxne okrem pomätených fašistov) ani okrajovo mier nerieši.. Buď ho máme toľko,že nestojí za zmienku,alebo mier=USA a hotovo.. Takže ako dosiahnem, aby naše a "spriatelené" vojská nerozsievali po svete smrť,ale slúžili (ak už musia) na našu obranu? Ak sa budem slušne chovať,vzdelávať a duchovne rásť,bude mi fajn,ale taký McCain sa o tom ani len nedozvie...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Občas je dobré si vytvořit negativ dané situace, aby byla vidět ta totalitní arogance USA.
Jak by svět asi reagoval na to, kdyby syrská stíhačka sestřelila americké bojové letadlo nad Floridou?

Zatím bez slepic

No možná by v prvním kole stačilo představit si, jak se po Mexickém zálivu prohání ruský křižník a ve vysoko ve vzduchu "plní úkoly" "průzkumný letoun". A případně nějaké ty "nezodpovědné provokace" ozbrojených sil "republikánského režimu".

Zatím bez slepic