energie

Články

Vskutku proruský narativ

Autor

Po třech dnech mediálního kvílení nad tím, že Dufek pustil na pódium proruského dezinformátora (což mi udělalo největší reklamu v dějinách a neudělalo prakticky žádný shittstorm), se snad dneska konečně dostaneme k jádru věci, totiž k tomu, co jsem říkal. Ale než se tak stane, dovolte mi, abych se naposledy vysmál všem režimním intervjukům, protože naše naděje, v ně vkládané, nezklamali.

Pět vidláckých artikulů

Autor

Pořád mám blíž k Janu Husovi, než k Žižkovi. Pořád jsem víc tribunem lidu, než politikem. Pořád jsou moje ambice především ve snaze vybudovat podpůrné struktury pro národní politiku, než si jít sednout do lavic ve sněmovně a tam poslouchat řeči Ivana Bartoše. Pořád jsou mým soupeřem především majnstrýmová média s jejich pokusy o vymlčování a když to nepomůže, tak nasazují psí hlavu, křičí o dezinformacích a snaží se o kriminalizaci názorů. Pořád je mým největším snem statek, kde bych mohl dvacet hostů posadit kolem stolu, nakrmit je, napojit a ubytovat.

Braniboři v Čechách

Autor
Štítky

Včera jsem měl zase jednou štěstí, které bych si klidně odpustil. Potkal jsem se s bývalým kolegou z práce. Byla to naprostá náhoda, došel jsem si na oběd a koho v restauraci nenajdu… Náš bývalý elektrikář tam zdolává smažák… Odešel od nás před dvěma roky v té nejlepší době k ČEZu. Respektive k jejich distribuční firmě. Má se tam hodně dobře, jeho plat je možná dvojnásobný oproti tomu, co měl u nás, ale víc se nadře a když někde spadne vedení, tak se nikdo neptá, jestli prší, mrzne, nebo je svátek.

Skutečný nepřítel

Autor
Štítky

https://www.litterate.cz/skutecny-nepritel/

Víte, proč Evropská unie prosazovala pro nákupy plynu z Ruska spotový trh? Proč nechtěli dělat dlouhodobé kontrakty, o které mělo zájem Rusko? Proč upravili legislativu pro obnovitelné zdroje, aby také fungovala tímto způsobem? Víte, proč měly všechny nákupy fungovat přes burzu a každý politik to vychvaloval jako skvělé řešení naší budoucnosti? Víte, proč se celý trh s energiemi liberalizoval a vstoupily do něj firmy jako Kolibřík energy a jiní obchodníci s deštěm?

Tak už i Bartuška...

Autor
Štítky

Tak už i Bartuška… – litterate.cz

Krátký válečný úvodník:

V neděli došlo k výbuchu na Kerčském mostě vedoucím na Krym. Ukrajina se k tomuto útoku sice oficiálně nepřihlásila, ale výroky různých vojenských expertů a představitelů Ukrajiny byly celkem jasné. Most byl částečně poškozen, provoz sice pokračuje, ale v omezené míře. Všichni jste si o tom přečetli velkou dávku článků všude po internetu.

On to nepochopil

Autor

Dnes by měla být prezidentem jmenovaná nová vláda. Vsadím se, že se Ještěr neudrží a svůj proslov patřičně Fialovi okoření, vyjmenuje všechny výhrady, které vůči Modroptákovi a ostatním má, upozorní na bezprecedentní situaci a přidá pár štiplavých poznámek o tom, jak ve volební kampani všichni věděli přesně co mají dělat a co Babiš dělá blbě a teď nevědí vůbec nic. Klasika.