Předvolební překvapení

Autor

Úvodník delší než článek: 

Včera během dne jsem zaregistroval tak neuvěřitelné věci, že se s vámi o ně musím podělit. A protože včera byli naši političtí činovníci neuvěřitelně plodní na debilitu, původně krátký úvodník se pořád rozšiřoval a rozšiřoval. Pojďme to vzít od začátku: 

Tak jsem se včera dočetl, že i Bartoš vydává svojí knihu. Jmenuje se to Hurikán Ivan.  Prý obsahuje rozhovory, které s vrchním bukanýrem vedl jakýsi Milan Ohnisko a sice původně nepočítali, že by to bylo součástí kampaně, ale když je teď Babiš tak hladce válcuje, tak se rozhodli, že to teda použijou... Knihu jsem ještě ani neviděl ani nečetl (udělám to), ale rovnou si troufám napsat o čem to bude: 

Zatímco Babišova kniha "Sdílejte než to zakážou" je dobře provedeným marketigovným produktem, který přesně ví, které voličské skupiny je třeba "namotivovat" aby Andreje volily, Bartošova kniha bude snůška blábolů o tom, jak Ivánek lumpačil.  Babiš svojí knihu nenapsal, na to má lidi, kteří to udělali profesionálně a vypočítané na efekt. Kniha nevyšla aby Babišovi pohýčkala ego a vůbec nevypovídá nic o tom, jak Babiš přemýšlí. Je koncipovaná tak, aby vyvolala zájem a nastínila možnosti.  Kniha o Bartošovi naopak odhalí naprosto přesně, jaký Bartoš je, jak přemýšlí, čeho chce doopravdy dosáhnout... a  že je to blbec. Bude to zřejmě na poslední kapka, aby se Piráti znemožnili úplně dokonale. 

Zatímco Babiš si dává záležet, aby ve své knize působil jako pragmaticky založený vlastenecký technokrat s celoevropským přesahem, zkušený manažer a člověk, který ví co chce, Bartoš ve své knize bude vypadat jako čistočistý komouš, antifák a neomarxista, který nevyrostl z puberty. 

Babiš  ve své knize zamakal, aby působil lidově - kouká na stejné pohádky, večeří stejné jídlo jako obyčejní lidé a má rád obyčejné věci. Že je sice "trochu bohatší," ale stále jeden z lidu. 

Bartoš se celkem jistě ukáže jako povýšený  lepšolid, kterému se lopaty hnusí, protože jsou přízemní, xenofobní a žerou levný godhaj z Kosteleckých uzenin. 

Bartoš má vlastně jedinou šanci - že ta kniha bude narozdíl od té Babišovy za peníze a že si ji vlastně nikdo moc nepřečte. Jinak to bude poslední kapka pro jeho sebezničení. 

Druhou neuvěřitelnou infromací pro mě bylo, že Spolukoalice sama ze svého zaplatila bilbórdy a jiné reklamní materiály na kterých není ani Fiala ani Pekarová ani Jurečka. Je na nich Babiš, Filip a Okamura. Prý hrozba, kterou je nutné zastavit. 

Řekněte mi, který marektingový expert mohl panu profesorovi, domině a milému krajanovi doporučit, aby ve vrcholném čase volební kampaně dali na reklamní poutače ksichty svých soupeřů místo svých vlastních a ještě pod to obrovským písmem připsali, že se jich strašně bojí? Tak moc, že by lidi měli volit vlastně jakéhokoliv blba jen ne Babiše Filipa a Okamuru. Vsadím se, že už je zaplaceno a s chutí se projedu příští týden po Brně, kde to uvidím na vlastní oči.  Spolukoalice tím krásně a naplno říká, že volby jsou o někom jiném než o nich. Obrovskými nápisy říkají, že nemají žádný nápad, žádnou vizi, že nemají nic. Jen strach. Co strach, mají plné kalhoty. 

Babiš má nekonečné peníze, jemu to může být celkem jedno, ale Okamura, ten musí být na vrcholu blaha. Kampaň mu platí soupeři.  Vojtu Filipa tenhle tragický nápad nejspíš udrží nad pěti procenty. Tohle není jen přirozená debilita, na něco takového musíte mít talent. Místo aby Fiala s Pekarkou představovali národu ráj a vizi růžové budoucnosti, ke které je stačí jen zvolit, tak tam místo sebe dají obrázek jak z armagedonu. To nevymyslíš... 

 

A teď už dnešní text: 

Zajisté jste už také zaznamenali, že se nám náš prezident pustil do našeho šéfa BIS. Že prý kontrarozvědka sledovala prezidentovy spolupracovníky. Mluví se o nevybíravém tlaku z Hradu, mluví se o tom, že prezidentovi spolupracovníci nemají bezpečnostní prověrky a tak být sledováni přímo musí. Mluví se zase o vlastizradách a velezradách.  Koudelka včera vypovídal před příslušnou parlamentní komisí, kde řekl, že nikoho nesledovali a že necítil žádný tlak na zastavení sledování a podobně. Prostě všechno je v nejlepším pořádku. 

Víte, já už vlastně ani nevím, kde je pravda. O Koudelkovi si nemyslím nic dobrého od jeho omedailování v USA a od Vrbětic ho pokládám přímo za škůdce národa, který je v cizích službách. Na druhou stranu si o něm nemyslím, že by byl přímo blbej a že by po nějakém sledování prezidenta a jeho lidí zůstala nějaká stopa. Prostě se jen sleduje a čeká se, až Nejedlý udělá chybu. Pak se to nějak zdůvodní či zmedializuje přes Janka Kroupu. 

Mě na celé věci zaujalo něco jiného - jako by Zeman nezbytně potřeboval se Koudelky zbavit. Není to tak dávno, co tlačil na to, aby Koudelkovi neprodloužili mandát a aby vybrali jiného ředitele BIS. To se úplně nepovedlo, Babiš v tomto ohledu Zemanovi nevyhověl a řekl bych, že k tomu teď před volbami měl dost důvodů. Prostě si spočítal plusy a mínusy této akce, možná i ví, co na něj Koudelka ví a usoudil, že teď fakt není vhodná doba napínat strunu. Zřejmě proto Zemanovi řekl, že pokud sestaví vládu, tak Koudelku odvolá... ale až po volbách.

Svým způsobem je to od Babiše i očekávatelný tah - Po volbách se dá Koudelka zobchodovat. Jmenuj mě prezidente a já najdu jiného ředitele BIS. Pokud mě nejmenuješ, bude tam Koudelka škodit dál. To je slušný důvod, aby Zeman Babiše premiérem jmenoval. A zároveň Babišův dluh za tuto službu nebude tak velký. 

Zeman je ovšem lepší šachista a tak se při rozhovoru pro Blesk nechal slyšet, že pokud by Bartoš vyhrál volby, tak by musel splnit svůj slib a Bartoše jmenovat. V médiích tohle úplně zapadlo, nikdo tomu nevěnoval pozornost, ale podle mě to byla Zemanova narážka, že Babiš to nemusí mít úplně jisté a nedivil bych se, kdyby Koudelka byl podtextem tohoto varování. 

Samozřejmě si to Zeman přizpůsobí. Pane Bartoši, vyhrál jste v koalici se Starosty. Já řekl, že premiérem jmenuji lídra vítězné strany, což vy nejste, ale mohl bych to udělat, pokud mě zbavíte Koudelky. Co vy na to? Andreji, ty jsi sice vyhrál volby jako lídr samostatné strany, ale Bartošovi hoši měli hlasů víc. Co mi dáš, když jmenuju tebe? S Bartošem už jsem mluvil, slíbil mi Koudelkovu hlavu, takže to už nepotřebuju, co mi nabídneš ty? 

Zřejmě ale teď Zeman přitvrdil ještě z nějakého jiného důvodu. Tohle obvinění a naznačené vyjednávání  si mohl klidně nechat až po volbách. Přesto s tím přišel teď. V kampani to ale využitelné moc není. Jako by pro Zemana existoval nějaký další důvod, nějaká nezbytnost, proč musí být Koudelka odstraněn za každou cenu. Zeman spěchá, tlačí a dělá to i v situaci, kdy to zdánlivě není nutné. Po volbách by se to řešilo snáze. Ale přesto tlačí. Jako by slyšel trávu růst. Jako by potřeboval něčemu zabránit. 

Nedivil bych se proto, kdybychom tu těsně před volbami měli další Kubicho zprávu, nebo další požár říšského sněmu  skladu. Nebo nějakou jinou krizičku, jinou provokaci, nebo nějaký ruský útok, protože Rusové jak známo útočí vždycky těsně před volbami aby co nejvíce uškodili těm, kteří u nás hájí ruské zájmy. To dá prostě rozum. 

Jsem zvědavý, jestli se tlak z Hradu bude dál stupňovat a dovedu si představit, že volby nakonec budou o něčem bezprecedentním, co se stane těsně před nimi. Nějaké předvolební překvapení s potenciálem politické bomby. V hlavní roli ruští agenti a jejich jasné a zřetelné spojení na Zemana. Režie - Michal Koudelka. 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (112 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Nehledal bych nic tajemného, Koudelka uzrál a skončil mu mandát a tak by bylo elegantní jmenovat někoho jiného - stejně prověřeného. Nemusíme mít obavy, že by se něco změnilo. Co se změnilo po výměně ministrů zahraničí? Jen to, že po Petříčkovi neštěkne ani pes, jen se časem někde vynoří.
V šachách můžeme používat různé figurky, děje se to, ale vždy a stále jsou to šachy.
Tak to chodí.

Průměrný počet slepic: 4.6 (26 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

politika není o osobách, ale o nastoleném režimu.

Ještě radostná zpráva pro důchodce nadšené z babišohamáčkova "zvyšování" důchodů :

"Informace pěkně pohromadě k zadumání. A to nás neustále přesvědčují, že nejsou peníze na důchody a že se musí udělat reforma, zavést povinné spoření na důchod a pod. Asi potřebují zase něco rozkrást.
ČR vydávala na důchody toto % HDP:
Rok 2011 … 9,4%
Rok 2012 … 9,7%
Rok 2013 … 9,2%
Rok 2014 … 8,8%
Rok 2015 … 8,6%
Rok 2016 … 8,3%
Rok 2017 … 8,2%
Průměr EU je cca 10 %.
Rakousko a Francie vydávají kolem 12 % svého HDP.
Řecko cca 15%.
To je důkaz, že ČR odepisuje své důchodce. To je základní problém nízkých důchodů. Jde o politické rozhodnutí.
A k tomu dodejme, že do převratu byl důchod 56 % mezd a nyní je to 38 %.
A dále: tehdy byly životní náklady nízké (bydlení, potraviny, energie, zdravotnictví „zdarma“…) a vyšší ceny byly u věcí zbytných (televizní přijímače, auta apod.).
Nyní je to opačně. Věci potřebné k životu nepoměrně dražší (bydlení, v poslední době velké zdražování potravin) a zbytné relativně levné!"

https://www.novarepublika.cz/2021/08/data-o-duchodech-zajimave

Průměrný počet slepic: 4.6 (47 hlasů)

Nigdo normální by na ty hajzly u koryt nedal ani zlámanou grešli, proto nebudou mít nigdy dostatek základních věcí k životu (potřeb), dokud ti hajzlové budou u koryt igdyby se muselo všechno co se tady udělá vyhodit do moře. Hotové

Průměrný počet slepic: 2.7 (13 hlasů)

"To je důkaz, že ČR odepisuje své důchodce." Aha. Tak mi vysvětlete čím to je že se důchodci mají stále lépe.
Kulové odepisuje důchodce, jestli tu stát něodepisuje tak jsou to mladé rodiny.

Průměrný počet slepic: 2.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

OT zprávičku, která může rovněž velmi významně rozvířit volební vody.
Škoda auto je na nejvýznamnějším světovém trhu (složitě jsem opsal slovo Čína) ekonomicky zcela v prdeli.
https://www.autoforum.cz/predstaveni/nejcernejsi-scenare-se-naplnuji-pr…
Neboli prodeje aut zn. Škoda sletěly v Číně dolů o neuvěřitelných 90 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jojo, co nám asi prozradí a poradí Vystrkovací Soudruh Tchajvanec...
Takže soudruhy z ODS bude v Boleslavi volit asi jen málokdo...
... stejně jako v Hradci Královým ( piána Petrof)...

... stane se...

Průměrný počet slepic: 4.9 (63 hlasů)

Ani to, co jsem včera slyšel, že na člověka, co složil Okamurovcům hymnu, je od pražské kavárny pořádaný, z jeho profesních kruhů, run. Snaží se ho znemožnit a vytěsnit ze "slušné společnosti". A není sám, na některé významné dárce na jejich předvolební kampaň, taky...

V souvislosti Škodovky a Tchajvance - oni Okamurovci mají ve volebním programu i HMOTNOU ZODPOVĚDNOST POLITIKŮ, soudců, státních úředníků a tak. Pro psychouše typu Tchajvance, Pavky Novotného a další, to musí být děsivé. Zatím jim politické a ekonomické(!) důsledky každého jejich výlevu, platí stát, tedy lidé, plátci daní v ČR, tedy my.
Diky tomu mohou škodit státu a jeho obyvatelům, svobodně a prakticky neomezeně. Hmotná zodpovědnost za jejich jeden jediný výlev, by je ekonomicky zničila do konce života. Ostatně, pokud by platila ODVOLATELNOST ZASTUPITELŮ JEJICH VOLIČI, více než na jeden výlev, by se nezmohli.
To je pro psychouše, co jsou vidět a jejich zázemí, co není vidět, ale generuje je a podporuje je, děsivá hrozba. Nemají reálný politický program. Tak republice škodí, aby byli aspoň takhle vidět. Proto jde kavárna po SPD jako sršeň po medu a udělají možné i nemožné. Klidně si lze představit, že opráší a zaktualizují Kubiceho zprávu nebo čučkař Koudelka odhalí další temné rejdy Myškina a Čapigy nebo najde v domě Petra Koláře, co hrdinně zvítězil nad sochou, natřenou kliku novičokem. Naštěstí se nikomu nic vážného nestane, scípne pouze andulka v kleci a rybičky v akváriu. A ČT to bude vysílat 24 hodin denně. To vše 2 - 3 dny před volbami.

Perlička na závěr. Víte, že Tchajvanec byl pro změnu na Ukrajině?
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3359844-kyjevem-pochodovala-armada-u…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsme-s-Ukrajinou-Uz-nikdy…

Vyfotil se na památku se šaškem ( původní profesí, dnes je to spíše tragéd nebo někdy tragikomik) Zelenským, toho času prezidentem UK a vůdcem tatarského medžlisu. Vyzval k okamžitému vrácení Krymu a od Ukronácků sklidil nadšení.
Jestli se prohlásil Ukrajincem nebo Tatarem, agentury mlčí...

Průměrný počet slepic: 4.9 (36 hlasů)

Ani to, co jsem včera slyšel, že na člověka, co složil Okamurovcům hymnu, je od pražské kavárny pořádaný, z jeho profesních kruhů, run. Snaží se ho znemožnit a vytěsnit ze "slušné společnosti". A není sám, na některé významné dárce na jejich předvolební kampaň, taky...

V souvislosti Škodovky a Tchajvance - oni Okamurovci mají ve volebním programu i HMOTNOU ZODPOVĚDNOST POLITIKŮ, soudců, státních úředníků a tak. Pro psychouše typu Tchajvance, Pavky Novotného a další, to musí být děsivé. Zatím jim politické a ekonomické(!) důsledky každého jejich výlevu, platí stát, tedy lidé, plátci daní v ČR, tedy my.
Diky tomu mohou škodit státu a jeho obyvatelům, svobodně a prakticky neomezeně. Hmotná zodpovědnost za jejich jeden jediný výlev, by je ekonomicky zničila do konce života. Ostatně, pokud by platila ODVOLATELNOST ZASTUPITELŮ JEJICH VOLIČI, více než na jeden výlev, by se nezmohli.
To je pro psychouše, co jsou vidět a jejich zázemí, co není vidět, ale generuje je a podporuje je, děsivá hrozba. Nemají reálný politický program. Tak republice škodí, aby byli aspoň takhle vidět. Proto jde kavárna po SPD jako sršeň po medu a udělají možné i nemožné. Klidně si lze představit, že opráší a zaktualizují Kubiceho zprávu nebo čučkař Koudelka odhalí další temné rejdy Myškina a Čapigy nebo najde v domě Petra Koláře, co hrdinně zvítězil nad sochou, natřenou kliku novičokem. Naštěstí se nikomu nic vážného nestane, scípne pouze andulka v kleci a rybičky v akváriu. A ČT to bude vysílat 24 hodin denně. To vše 2 - 3 dny před volbami.

Perlička na závěr. Víte, že Tchajvanec byl pro změnu na Ukrajině?
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3359844-kyjevem-pochodovala-armada-u…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsme-s-Ukrajinou-Uz-nikdy…

Vyfotil se na památku se šaškem ( původní profesí, dnes je to spíše tragéd nebo někdy tragikomik) Zelenským, toho času prezidentem UK a vůdcem tatarského medžlisu. Vyzval k okamžitému vrácení Krymu a od Ukronácků sklidil nadšení.
Jestli se prohlásil Ukrajincem nebo Tatarem, agentury mlčí...

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

Lidé to musí pocítit na své kůži. V Mladé Bolesdlavi berou slušné peníze přes to že skoro nevyrábí, těm s pěti přidali šest tisíc...tak jaképak starosti? Hlasy ODS i ANO ještě v těchto volbách dostanou. Bohužel.

Průměrný počet slepic: 3.9 (17 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Oni potřebují klid. Až budou potřebovat občanskou nespokojenost pak ji zavřou a bude půlka Čechů bez prostředků s hypotékama jako Brno. To bude šrumec! Upozorňoval jsem na to někdy počátkem měsíce, kdy se plnily volné plochy a letiště nepojízdnými krámy "Zaměstnanost se zde drží uměle, neb není ještě ten správný čas. Potřebují klid na dokončení likvidace našeho státu.
Ale až tady budou lidé bez práce, tak nám to určitě vysvětlí a lidé to jako ovce sežerou."

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Nejkrásnější větu si v článku schoval autor (Miler) téměř až na konec: "Je to skoro nepochopitelné a je vážně těžké si vysvětlit, co za takovými propady stojí." Co myslíte, zaslouží si pan Miler mzdu svou?

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

svou mzdu, odpovím parafrází slov dvou scénkových klasiků - Šimka a Grossmanna
Z jedný strany je blbéj - a z druhý strany není blbéj..., a vyber si.

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Blboni budou volit nižšího čerta a pak se budou bát aby je nevzal s sebou do pekla.

Průměrný počet slepic: 3.1 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

A kterej pak vrchnosta, o kerých polemizujete, spěchal na prodej našich bank, kryl záda novodobým loupežníkům z exekucema a nosí čepičku bez kšiltu?

Průměrný počet slepic: 3.9 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

ad) kniha

Tak to jsem nestačila zírat... napsat podrobnou recenzi knihy o Bartošovi, kterou jsi ještě NEČETL a navíc ji srovnávat s knihou Babiše... to je jak od fanatika Fendrycha z Aktuálně.cz.

Citace: "Kniha o Bartošovi naopak odhalí naprosto přesně, jaký Bartoš je, jak přemýšlí, čeho chce doopravdy dosáhnout... a že je to blbec...."

Ten největší problém s Bartošem ale je, že to právě blbec není. Naopak, v bruselské pětce je to jeden z nejchytřejších lidí.

Bartoš se ještě nestal tradičním politikem, je to pořád velmi nebezpečný profesionální aktivista, stejně jako je stále mnoho (pouze) aktivistů mezi jeho kolegy suchozemskými piráty.
Uvnitř je to takový novodobý hipík, trockista, ekopózér (on ten Babiš snad dal do té znrzliny mlíko!!!!... strašné!).
Bartošovi o žádné lidi nejde, volby jsou pro něj taková počítačová hra a on jen sleduje, do jakých levlů se dostane.

A ještě k té jeho knize:
Myslíte, že tu knihu budou číst jeho skalní mladí voliči? Ale kdeže, ti sotva přečtou tak akorát pindy z fejzbůku na patlacím telefonu.
Myslíte, že tu knihu budou číst voliči, kteří váhají, jestli volit Piráty? Ale kdeže. A proč? Protože na rozdíl od knihy Babiše, která obsahuje především vize pro celý národ, tak kniha o Bartošovi je kniha o Bartošovi. A on zase taková zajímavá celebrita není.
Já bych řekla, že tu knihu o Bartošovi moc lidí číst nebude.

ad) plakát "hrozba, kterou je nutné zastavit"

Přiznám se, že mě ten plakát v prvním okamžiku rozesmál. Ta hnědo-krvavá barva a tvrdé obličeje... celá ta atmosféra plakátu je jak ilustrace ke knize o Pol Potovi a jeho smečce rudých khmérů.
Pěkně to děvčata a chlapci z oddílu Spolu podělali, tím plakátem všem třem polpotovcům nahnali další procenta.

Průměrný počet slepic: 4.5 (41 hlas)

Jo Maneco - ještě před půl rokem bych si na takovou recenzi z ničeho netroufl. Ale od té doby jsme o hodně dál a na Bartoše začalo být důkladně vidět. Na fajsbůku o něm píšou, ve zprávách o něm přibylo reportáží... A tak se stačí jen dívat. Začalo to tím neschválením nouzového stavu, pak ty majetkové daně, pak reportáž o zmrzlině, staré výroky o muslimské evropě, zápasy s Krpálkem v žácích, různé příběhy od jiných Pirátů na jejich fóru... Já si taky myslel, že je Bartoš chytrý (a nebezpečný). Ale ono to spíš vypadá na štěstí a covid. Bez toho by z nich nebylo nic.

Průměrný počet slepic: 4.1 (31 hlas)

Četl jsem s Bartošem asi dva rozhovory a taky mě překvapilo, jak se hloupě prezentuje, z čehož se dá usuzovat, že je hloupý, čemuž se mi až tak věřit nechce. Ale je to podobné jako s Horáčkem při prezidentské kampani, měl našlápnuto na vítězství, ale pak se sám odkecal přihlouplou prezentací a žvaněním. Taky se mi nechce věřit, že je blb, ale prezentoval se tak (mimochodem, nevíte někdo, proč ho jeho pražané z kavárny odepsali a vybrali si ještě většího samoodkecávače stahovače králíků?)

Průměrný počet slepic: 4.4 (24 hlasů)

Kouření marihuany má účinek na mozek a inteligenci.

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Víte, tyhle floskule, které někteří jedinci používají jako protipirátskou agitku jsou naprosto ubohé a fakt se tím naprosto degradujete. Když nevíte, o čem mluvíte, tak raději držte reprák.

Hulím trávu 20 let, chodím do práce, dluhy nemám, bydlím ve svém a za svoje, herák si nepíchám. Je to životní styl, způsob relaxace - vidlák chová čuníky, někdo sbírá známky, někdo chlastá, někdo zahrádkaří.

Legalizace je mi celkem u zádele, stejně by to akorát zdanili jak cigára a chlast, takže i pak samozásobení.

Průměrný počet slepic: 1.7 (25 hlasů)

In reply to by Pavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

bývalých sousedů.
Do svých sedmnácti let byl celkem normální mladý muž.
Pak začal s marjánou.
Dnes je mu devatenáct pryč, je na plném invaliďáku a naděje na jakékoli zlepšení je nulová...
A jelikož ústavy jsou zrušeny, jeho matka je na placičku a fotr šel kvůli synkovi do předčasného důchodu, protože pokud nechrápe, musejí ho hlídat...
Každý jsme kapánek jinačí a každý organismus reaguje na vnější podněty jinak...
... a pak tu máme dosti strmý nárůst pacošů se schizofrenií, z nichž je třetina kuřáky marjány...

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)

In reply to by Pavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

kteří začli a přestali. Tráva je poznamenala a je to nevratné.

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

V 25. jsem měl "trávové období", asi rok. Z vyprávění přátel (sám jsem samozřejmě nic nepozoroval) vím, že po prvních pár měsících, kdy jsem byl "vpoho", to se mnou začalo být k nevydržení. Říkali mi Perníková chaloupka. Naštěstí pro mě to skončilo tak nějak samovolně, dostal jsem dobrou práci kde se dělaly testy na drogy a musel jsem přestat. Nebýt toho tak nevím nevím...

Průměrný počet slepic: 5 (21 hlas)

In reply to by Pavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Můj kamarád ze základní školy je na tom obdobně jako Ty, Pavle. Bydlí ve vlastním, má rodinu a práci. A hulí. A "zahradničí".
A zrcadlo má stejně pokřivený.
A okolí (včetně jeho dětí) jeho excesy a fetem zdeformovaný pisklavý hlas nevnímá jako pozitivum.
Asi samý koblihy, ti naši místní lidovci.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Není to možné u žádné psychotropní látky!
Bezprostřední i trvalé účinky (i míra návykovosti) jsou strašně individuální.

Co pro jednoho bude znamenat příjemnou marginální životní epizodu, to pro druhého trvalé doživotní nevratné "předrátování" mozku.

Marihuana (nebo třeba alkohol) není výjimkou.
(Zářným příkladem zde je bývalý "Hospodský kaplan a marihuana Guru" Sasin, kterého jsme zdědili z Aktuálně. Ten ovšem alespoň udrží myšlenku - byť se mu do hlavy doživodně vejde už jen jedna.)

Průměrný počet slepic: 4.8 (24 hlasů)

je víc, než žádná, a Pánbu zaplať za ni.

Průměrný počet slepic: 3.6 (14 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak ano.
Jinak - pokud konzumujete přiměřeně - to nemá vliv na nic krom zlepšení nálady. Furt lepší, než brát na stres Cipralex.

Průměrný počet slepic: 3.3 (12 hlasů)

ono "přiměřeně".
Jak je to slůvko ošidné, to známe z pohádky Byl jednou jeden král, že ano. ¨
Werich, Burian a těsto na lívance.
Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně...

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

No nevím Maneco.... ono naučit se ve škole chytře kecat je jedna věc, ale jednat demonstrativně v rozporu s tím, co kecám, o chytrosti moc nesvědčí.

Před pár dny měla média titulky - Trumf pirátů, určitě jste to četli - ve smyslu:
Pirátský stříbrný program prý nabízí pomoc v řešení problémů starší generace, dokazuje prý, že k seniorům mají velmi blízko, protože mají zkušenosti ze společného soužití a péči o ně. Uzavírali to prohlášením, že místo prohlubování příkopů chtějí hledat porozumění mezi generacemi, bla, bla, bla....

V tom samém článku níže pak anoncují jejich výjezdy mezi důchodce s hlásáním "porozumění mezi generacemi" Hutkou z Bohnic, s texty "o zubaté na káře pohřební"....

To jsou momenty, kdy se např. to jejich pochopení a údajná "blízkost" k seniorům provalí v plné kráse. A myslím, že jim dodnes ani nedošlo (to v lepším případě), že zhrzený Hutka nic jiného, než nenávist ze sebe nedostane. Druhá varianta je, že je to cílené k té nenávisti. Ať tak, nebo tak, ani jedno o chytrosti nesvědčí.

Průměrný počet slepic: 4.7 (30 hlasů)
Trvalý odkaz

Marie Divišová
9 hod ·
Zajimave, velmi zajimave
Český rozhlas Plus
·
George Orwell žil po jistou dobu jako tulák na ulici a pohyboval se mezi spodinou společnosti. Poslechněte si jeho sociálně kritickou prvotinu o životě mezi nuznými – Na dně v Paříži a Londýně. Radiokniha má prodlouženou dobu poslechu.

Chudoba, hlad, mizerná práce. George Orwell jako nuzák: Na dně v Paříži a Londýně
https://plus.rozhlas.cz/chudoba-hlad-mizerna-prace-george-orwell-jako-n…

Průměrný počet slepic: 4.2 (19 hlasů)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Četl jsem. Dá se sehnat. Třeba zde:
https://muj-antikvariat.cz/hledani?q=orwell%20pa%c5%99%c3%ad%c5%bei%20m…

Je tam vidět, jak se Orwell snaží si udělat obrázek o tehdejší společnosti. Skvělý je i "Hold Katalánsku". "Farma zvířat" a "1984" - to už jsou zralá díla.

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Už jsem za půlkou a je to fajn :)

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Gothaj(nikoliv godhaj)ský salám z Kosteleckých uzenin je opravdu svinstvo:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gothajsk%C3%BD_sal%C3%A1m

Dá se ovšem koupit i kvalitní podle původních norem, pak to ovšem už není úplně laciná potravina. To ovšem nemění nic na tom, že Bureše typuji na vítěze voleb a doufám, že se spojí s Okamůrou, kterému jsem odhodlán odevzdat hlas z důvodů, o nichž jsem tu už psal.

P.S.: Před spaním jsem teď v noci dostal hlad, škoda, že tu zrovna ten gothaj nemám. Ale klobáska od mého slovensko/maďarského dodavatele, rajče z trhu a kousek chleba od Bajera.... sklenka červeného (poměrně levný Luberon, však je všední den), a budu spát jak mimino (doufám). Zítra přes poledne v bazénu SK Radbuza v Kozinově ulici obvyklé páteční dva kilometry tu noční zlotřilost zase eliminují. Ovšem plavu jako šnek, na tu štreku potřebuju už hodinu a pět minut.... však jsem také v sobotu oslavil 67.narozeniny, tak co.
Stejně hezký den přeji i zdejším spoluvidlákům.

Průměrný počet slepic: 4 (24 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gothaj podle mého názoru nešel žrát vůbec nikdy a
za druhé
je mi o hodně míň a ty dva kilometry mám problém zdolat pěšky. Tudíž se zeptám, v jakém člunu zdolávají ty dva kilometry vaši záchranáři? Anebo pádlujete sám? Nemáte náhodou elektrovesla "z Alíku" s chytrými myšinci (to je má definice scházejících čipů, heč!) a s tajnými soláry, vymyšlenými pro soudruhy z Afriky?
No a za třetí vše nejlepší k těm narozkám, když jinak nedáte.

Jo, a momentálně chlemtám moravské růžové. Teda aspoň to tvrdí zeťák, že je z Moravy. To víno, ne zeťák!!!
Je to bez etikety, chuťově žádná hitparáda, ale flaška je ze skla a špunt je špuntový, žádné hovno lepené ze zbytků, bílá guma ze Slovnaftu, anebo dokonce hliník na závit. A hlavně ta cena, ta cena!!! Pětasedmdesát Ká, no neber to!!! To bych chlemtal, i kdyby v tom byla voda, kterou Stará Jahoda umyla naše schody!!!

Průměrný počet slepic: 3.7 (17 hlasů)

Já jo a vím na čem jsem. Aplikace ti napíše, co můžeš dělat a nemusíš se vůbec o nic starat. Třeba dneska jsem nabitý na 95% a můžu jít do akce.

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)

... vůbec nikdy". No toto! V padesátých letech byl vynikající!

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

mladý, krásný a chytrý.
A šmakovalo vám, pálil jste, jak kyselina.
Dnes už jste jenom krásný.
A když mi pošlete litr, bude na pět minut i chytrý...

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

Jsem už jen hodný. A zlý. :-) Jiný už nebudu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

On byl kvalitní ještě koncem osmdesátek, ale pokud někdo vše zná jen z televize..........

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

nelepčí byl v trojobalu a osměžený... mňamka, po "Vylepšení" už jen fujtajbl

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

je mi blivno ještě teď.
Tohle jsme měli k žrádlu co pět minut, bo "lacne, fajne a kupa" (levné, dobré a hodně). Vždycky to letělo na dvůr havěti, radši jsem byl o hladu, lépe řečeno o "suchých kobzolách..."

Průměrný počet slepic: 2.1 (7 hlasů)

Tak, ono to che nezamenovat chute jednotlivce, za prohlaseni je to hnusny, prtoze je to smejd ;)

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

studiem receptury Gothaje a soc prc Gothaje, zjistil(a) byste, že rozdíl je minimální.
To zaprvé.
Za druhé levný blivajs, který viděl opravdové maso z ponorky, je nastavován moukou, sójou a podobnými hampejzy a drží pohromadě třiceti procenty emulgátorů, ochucovadel a podobných hoven, nikdy kvalitní nebude.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

byl vynikající.
Jak do salátů a pomazánek, tak s octem a cibulí. A když se dal vychladit, tak se pak dal do pomazánky i nastrouhat.
A na vandru, když člověk dolezl k večeru do vsi s jazykem na vestě, tak pořádně opepřený gothaj s cibulí, krajíc chleba a malé pivko byly zaručený životabudič.
Anebo krajíc chleba s máslem a s hořčicí a na to dva plátky gothaje - ŇAMKA!!! Jako děti jsme to milovali.

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

co do něho podle norem patřilo.
https://tn.nova.cz/clanek/gothajsky-salam-srovnali-jsme-nynejsi-nabidku…
Zvažte ještě že dříve chodily kontroly SPI, teď .. četl jste o nějaké?

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

"... no není to nezdravé, takhle se nacpat na spaní ?!" To já měl jen sklenku Tokaje Furmint, za Billáckou cenu 49 Kč (ve skle s klasickým špuntem). Ale spalo se mi báječně !!. Tož asi tak ...

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

špunt ani náhodou. Maximálně tam může být lepený sajrajt, který soudruzi zametli po šichtě ze země.

Průměrný počet slepic: 4.2 (9 hlasů)

no špunt tedy je jen ten novodobý (ale né lepený, trochu jsem se upsal ...), co se používá všude. Původní cena vína byla kolem 100 Kč, a Billa ho čas od času dává do akce za těch cca 50 Kč. Vyrábí ho - F.Boranal Kft.Sárospatak H - 3950, RákócziF.U.43.I.em Maďarsko, stáčí - Samos Tokaj Winery Kft. H - 0863...
no snad to postačí ...

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

Sárospatak. Než tam flákli zákaz pro tranzit, jezdíval jsem tamtudy docela často.
A je mi jasné, že se přes Billu k normálnímu chlastu z Tokaje dostanete jen obtížně.
Já budu radši pít ten růžový hampejz, prý je z Moravy a špunty lepené nejsou.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)