Slavný dopis francouzského generálstva ve výslužbě, který prezidentovi Macronovi připomněl, že realita z vojenské invalidovny vypadá jinak než z Elysejského paláce, zůstal zatím poněkud stranou našeho zájmu. V mezičase se na tento dopis nabalila další psaníčka a nejen z Francie, tož přišel čas prokydat i toto téma. Ono se to tak nějak hodí. Po včerejším nepovedeném článku, který měl poukázat především na to, že každá dobře míněná snaha mívá spoustu nezamýšlených důsledků, popovídáme si dnes právě o tom. Jak se dobře míněné snahy proměnily v noční můru a bude hůř.
Podotýkám, že informace přinesla všechna naše velká média. Nebylo nutné se o věci dozvědět z Aeronetu nebo Nové republiky. Šlo tedy o slušnou bombu, která se nedala potichu ignorovat a doufat, že si jí průměrný mediální konzument nevšimne.
Takže: Řada francouzských generálů ve výslužbě prezidenta Macrona varovala před občanskou válkou, protože se podle nich ve Francii nachází celé oblasti, kde francouzské zákony neplatí. Ano milé děti, jedná se o ty předměstí, kde žijí především přistěhovalci, kteří jsou v mnoha případech už dávno francouzští občané, žijí tam jejich děti, které mají také francouzský pas a všichni dohromady vyznávají islám, chodí do mešit, tam jim káží vahábističtí imámové placení Saúdskou arábií, nemají pořádné vzdělání, nemají pořádnou práci a díky tomu tam mají zóny, které podle Čulíka neexistují.
Musím říci, že moc nevěřím českému překladu tohoto dopisu. Naše média se postarala, aby dopis vyzněl jako vyhrožování vojenským pučem. Že buď Macron poslechne, nebo bude odejít, sesazen, bude nastolena nějaká diktatura a podobně. Vsadím se, že skutečný frankofonní překladatel by nám řekl, že francouzština umožňuje podobné jazykové kreace jako čeština - je velmi tvárná, ohebná a ve skutečnosti si generálové dali velký pozor, aby nevyhrožovali, ale zcela jasně vyznělo, že hrozí pěkný průser.
Ve Francii je samozřejmě tento dopis velké téma. LePennová už chytá příležitost za pačesy, lidé podepisují souhlas s tímto dopisem, průzkumy potvrzují ó hrůzo, že s tím souhlasí nadpoloviční většina lidí a že se nějak nepovedlo ani z Frantíků udělat Evropany a ani mnohem delší doba na líbodémo propagandu jim mozek nevymyla.
Je to jak včera, kdy se čeští novináři bili za to, že žádné nougou zóny nejsou, že je to jen výmysl ruské propagandy a pokud si dobře pamatuju, právě tato dezinfromace o no-go zónách byl jeden z důvodů, proč Kartouz zorganizoval svoje elfy, kterými jsme také oblažováni.
A ejhle - francouzská armáda si to myslí taky. Po generálech ve výslužbě následoval další dopis vojáků ve službě a jsem si jistý, že následovala ještě celá řada dalších petic, otevřených dopisů, vyjádření a podobně, které to ale dotáhly jen do místních zpráv a do češtiny se nikdo ani nepokoušel to překládat.
To ovšem nebyla jediná líbodémo pohroma. Voni si i američtí generálové dovolili napsat, že prezident Zombiden je opravdu tak trochu Zombie. Že je senilní a nemůže vést zemi, že je ohrožením bezepečnosti, ostudou a problémem. Původně ruská dezinformace... Vrábel určitě na nějakém tom vládním jednání vydával prohlášení o tom, že se jedná o proruský narativ. A vidíte . nejen Rusové si myslí, že Biden je mimo. Myslí si to i americké generálstvo a ještě si k tomu myslí, že henten americký rasismus je trochu jinak, že univerzity jsou doupata komoušů, že se v zemi rapidně propadá bezpečnost... prostě normálka. My si tady o tom na střechách cvrlikáme už hodně dlouho.
A takhle milé děti z dezinformací vzniká pravda. Stačí si chvíli počkat.
Vzpomínáte, jak se v posledních letech Sovětského svazu najednou objevilo tolik bojovníků za komunismus? Všechno se drolilo, ale státní představitelé stáli neochvějně na stráži a vyjadřovali podporu režimu, který měl před sebou posledních pár měsíců. A pak... pic, ze dne na den bylo všechno jinak. Ze dne na den. Ale půl roku dopředu by si to nikdo netipnul.
Jako by se dějiny fakt musely opakovat. Jako by to bylo jako v roce 89. Tenkrát jsme nebyli žádnými hybateli revoluce. Prostě se to v Moskvě rozdrolilo a u nás jsme nemohli utéct před realitou. A do poslední chvíle tomu většina pánů nahoře u koryta nechtěla věřit.
Teď to bude podobné, akorát to bude větší fraška. Už se to tam na západě nějak drolí. A má to až nechutně podobný průběh. Na vůdčím místě už je patřičný geront - vtipy mohou zůstat stejné jak na Brežněva, jen stačí změnit jméno. Potvrzují se zvěsti, které bylo ještě nedávno nebezpečné říkat a které byly halasně vyvraceny, ale nikdo tomu už nevěřil. Tehdejší Kojzarové a dnešní Vrábelové mají stejný problém... realita prostě nakonec zvítězí. A nakonec to vezme do ruky nějaká poslední moc v zemi, která bude ráda, když ubrání samé základy a všechno ostatní bude muset tak jako tak obětovat.
Sovětský svaz se rozpadl mírově a v klidu. Moskva nechala všechny, ať si naberou tolik moci, kolik chtějí. Jakpak to bude vypadat s naší EU? Jakpak to bude vypadat s Francií? Jak to bude vypadat s USA? Nevím. Ale jedno je jisté - Naše republika bude posouzena jako něco, co je možné odhodit Obtěžující přítěž. Hrozba nepřijde z východu. Jednoho dne se naši chlapci prostě jen dozvědí z amerického velvyslanectví, že teď je to na nich samotných. A budou si honem hledat nového protektora.
- Log in to post comments
Komentáře
...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam
P
P
Re: Scallop Škebloňu, tyz je
čím dál větší kokot.
Ano, byli jsme spokojenější. Sice jsme prý stáli ve frontách na hajzlák a na banány, ale každý měl svého zubaře.
A šedesáti důchod.
A levné bydlení bez hypošek do osmdesáti.
H
H
Ona je vlastně tragédií, že…
Ona je vlastně tragédií, že tak dlouho budou dnešní neomarxisté a eurohujeři vyprávět, jak to bylo před rokem 1989 - až jednoho dne to posluchačům bude připadat krásné. A budou o tom snít. Protože to, co bylo před rokem 1989 je už pro spousty mladých jen toužebným snem. Jejich možnosti se pro drtivou většinu z nich rok od roku jen snižují.
Je vlastně smutné, že "svobodný" režim po roce 1989 se postupně změnil ve svou parodii. Musí plivat špínu na dobu před 1989, aby vypadal jakž takž. Musí plivat na Rusko, aby zakryl, že je ousiderem. Musí se plazit a lézt do zadku USA, Německu, Francii - aby vyvolával dojem, že jsme nezávislý stát. Musí nálepkovat kritiky coby ruské agenty, aby zakryl, že spousta lidí dnešní stav považuje za úpadek a zlo.
Klaním se,
vystihl jste to přesně
Můžete prosím sem napsat definici
neomarxisty? Já totiž žádné u nás, ani v zahraničí nevidím.
Wikipedie niks ?
.
To je snadné.
Když někdo prohlásí o někom jiném, že ten je neomarxistou, tak on - takto prohlašující, samozřejmě že neomarxistou není.
Takže z toho vyplývá, že určitě např. Ponkrác není neomarxistou.
Stačí to takto negativně ?
Pozitivně, neřku-li taxativně - to by asi bylo moc dlouhé, ale taky i morbidně srandovní (dozvěděli bychom se třeba i to, že neomarxistou je majitel hedge fondu, nebo jeden z nejbohatších mužů planety, nebo Pinochet - že byl neomarxistou, ale asi i Thatcherová...kdoví zda např. i Hitler nebyl neomarxistou nebo Nulland , Obama či Porošenko).
Mnou daná definice má i tu výhodu, že lze , v případě převratu, ukázat např. na Lojzu odvedle (co mu např, antineomarxista dluží peníze, anebo chce Lojzův byt), že je proklatě rafinovaný a nebezpečný neomarxista. No a v případě že takových antineomarxistů se seběhne na dané místo najednou více, má Lojza jak po pohledávce, tak po bytu...a možná i po svém životě.
K např. majiteli hedge fondu se ale tato chátra vůbec nedostane - už sluha je vyhodí, hned u brány. Musí si vystačit tu s Lojzou, jindy s Hermannem, , ale i s Dášou nebo s Annou.
Mají to skvěle vymyšlené, v podstatě bez chybičky.
No a v historii mnohokrát otestované.
Na ja, nesmí se zas změnit režim, to pak někteří z nich visí na šibenici.
Neomarxisté
Jan Keller - Hybridní politika .... z mnoha stran textu jen velmi krátce, tím i neúplně: .... Neomarxistická karikatura marxismu přišla do Evropy ze Spojených států.... je dílem libertariánských studentů šedesátých let... odcizili si jak tradiční dělníky, tak klasické střední vrstvy. Zbyli jim umělci, intelektuálové a zaměstnanci médií hlavního proudu....... V zásadě se vyčerpávají obhajobou zájmů nejrůznějších menšin ... volají po kulturní revoluci proto, neboť nic jiného neumí ..... , už jste se rozhlédl :)
Nezajímá mě karikatura neomarxismu,
ani definice z google. Zajímá mě definice od Pongráce, který touto nálepkou mává.
To je trapnost...
To je trapnost pro ostatní, že i Scallop může mít někdy, v něčem pravdu.
S bytama to bylo tak i tak.
Rozvedená pražská vysokoškolačka s dvěma dětma bydlela dalších 10-15 let s manželem v jednom bytě, protože neměli jak sehnat další byt. Dneska bydlíte každej jinde ještě před rozvodem - jestli chcete a máte na to prachy.
V dokumentu Stranadovi se rodina na začátku stěhuje z Prahy do Liberce, protože tam sehnali bydlení. Tohle bylo častý.
Známej z Ústí nad Labem básnil, jak snadno a rychle se za kamančů dostávaly byty. Jen netušil, že to nebylo zdaleka všude. Tam u nich byl tak znečištěnej vzduch, že museli každej rok na školu v přírodě. Proto tam měli ty byty přednostně.
Všichni jsme slyšeli historku o Bakalovi a hornickejch bytech OKD. - Vtip byl v tom, že horníci ty byty od režimu "nedostali". Byt patřil právě OKD, takže státu a ten jim ho jen "nechal k užívání" a právně neměli nic. Kdyby milej horník začal dělat režimu problémy, tak by ho vyhodili z práce a přišel by i o bydlení. Jako každej jinej.
Horníci se samozřejmě nikdy nebouřili a režim jim podlejzal. Jenže pak tu režimní pojistku s vlastnictvím bytů zneužil Bakala a horníci ostrouhali.
Byty "dostávali" jen někteří. Jiní utřeli. Nejvíc bytů se "dostávalo" po revoluci, kde režim prodával byty za hubičku těm, co v nich bydleli. Jeden z největších tunelů vůbec, protože jste museli být v tom správném věku, kdy už jste měli "přidělené" vlastní bydlení. Za chvíli byly byty rozebrané, nikdo vám nic nepřidělil, aby vám to pak lacino prodal a utřeli jste hubu. Platili jste plnou tržní cenu a ta byla ještě navýšena o to, co ostatní ušetřili, protože o to bylo bytů na trhu méně a tedy ceny vyšší. Snaha o sociální ohledy jako vždy vedla k pokřivení trhu a k asociálnímu chování.
Dneska "máte" byt na hypotéku a musíte kvůli tomu poslouchat šéfy, jinak nebudete mít na příští splátky a banka vám byt sebere. Jste na tom podobně jak za komunistů, jen můžete snadněji vyměnit šéfy, protože bance je jedno, pro koho pracujete. Na druhou stranu stačí jeden průser a exekutoři vás oberou o všechno. Komunisti vás poslali alespoň do blbý práce a na nějakou ubytovnu, abyste nespal na ulici a oni mohli říkat, že u nás nejsou bezdomovci.
Člověk si nevybere.
Re: Čmoud Čmoude, bežte s těmi
bytovými hovny do řiti.
Za socíku bydlel nebo mohl bydlet každý, kdo neměl opačně zaražené ruce do prdele. Naprosto všude se válel stavební materiál za hubičku, bylo potřeba jen povstat ze židle a uchopit lopatu do rukou a makat.
V Gorolistánu byly maximálně dvoujizbové baráčky ze dřeva, anebo z vepřovic. Za čtyřicet let socíku nezbyl ani jediný, kdo neměl prachy na cihlu a beton, stavěl z doma uplácaných škvárovek, coby odpadu z tepláren a kotelen všeho druhu, Tatra s vlekem stála ohromujících 50,- Kčs, slovy padesát korun československých. A nestavělo se po jizbách, nýbrž na štok, dvougenerační hauzy.
Že jste byli v Práglu líní jako prasata, za to vám nemohl opravdu nikdo.
svět není jen Gorolistán
Keci v kleci.
Už se tam u vás probuďte. Žili jste si ve skanzenu a jinde to fungovalo jinak.
Čechy prostě nebyly jedno velký Ostravsko a jeden velkej Gorolostán, jak si myslíte. Vás si prostě komunisti šolíchali, na účet ostatních. Když režim opustili i horníci, tak padl. Byli přepláceni, jinde byly platy sakra nižší. Proto jste takový zažraní prokomunisti.
Za 50 Kč Tatra s vlekem určitě neujela nějakejch 300 či 500 km z vašeho skanzenu až do míst, kde světe div se, zase žili Češi, aby jim tam vyklopila to, co zrovna ve vašem regionu odpad.
Už jsem vám říkal. že patříte k privilegovaným. Pořád tomu nemůžete uvěřit.
Stavební materiál podle vás za hubičku znamenal, že jste sháněli jeden rok prkna a další rok dělali střechu.
Když jste si na smetišti sebrali vyhozenej hajzl, tak jste mohl taky skončit v lochu, za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví.
To ta vysokoškolačka se dvěma dětma byla z Prahy. Sotva mohla k práci a starání se o dvě děti ještě někde plácat z Gorolistánu dovezenou škváru, shánět materiál, kupovat stavební pozemek a po večerech zedničit.
Tak jednoduchoučkej ten svět prostě není.
Čmoude,
na Rakovnicku to bylo podobné jeko v Gorolistánu.
Škvára byla místní.
Kdo chtěl pracovat, měl i od podniku byt. Ano, v nájmu, ale bydlel.
O lidi na práci se podniky přetahovaly.
Vysokolačka se dvěma dětma z Prahy, se možná jen nechtěla stěhovat mimo Prahu.
V USA se lidi za prací stěhujou normálně.
Nebyli u nás bezdomovci, bydleli všichni.
Re: Jan z H. Když jsem přišel na osobní oddělení
se žádostí o paragraf kvůli svatbě, zeptali se mě, jestli si nechci vyplnit žádost na byt. Měl jsem na výběr ze dvou lokalit, které se pochopitelně tehdy ještě Mladé Jahodě samozřejmě nelíbily, jak jinak.
Nakonec jsem pořídil družstevní byt po havíři neplatiči, který měl na bytě astronomický nedoplatek (cca 45 tis.), což byla na soc prc poměry (s inkasem málo přes šest stovek měsíčně) astronomická částka.
...
Jo byla a kolik lidí si tam z ní postavilo domek?
Jak, kdo chtěl pracovat mělo od podniku byt. Podle tohohle principu, všichni chtěli pracovat, už jen proto, aby je nezavřeli, takže všichni měli mít byt.
Musel jste pracovat, pro tem správnej podnik.
To si pište, že se nechtěla stěhovat mimo Prahu. Vyrostla tam, měla tam širší rodinu, všechny svý známý, prátele z dětství, měla tam práci, děti tam měly veškeré sociální kontakty atd. To je sakra změna.
Výber dostaneš byt, ale přijdeš o všechno ostatní... to je sakra blbej výběr.
Když tu Vidlák popisuje svoji vesničku, tak říká jak mladí odcházeli a najednou tam jsou stárnoucí rodiče bez dětí a jak to je smutný a jak se poučili. Ty děti mají to samé z druhé strany - zas jim tam chybí kořeny.
Tomuhle se říkalo taky vnitřní vyhnanství, vnitřní exil a v padesátejch letech se to dělalo lidem za trest.
Já vím, že tu nebyli bezdomovci. Vždyť jsem to tam napsal.
Čmoude,
kolik lidí si postavilo nevím.
Ale bylo jich dost, pár jich znám osobně.
Měl jsem po škole a po vojně několik možností práce a všechny s bytem.
Sem tam s bytem až pro ženatého.
Nakonec jsem koupil starý barák a předělal.
Od zaměstnavatele jsem dostal bezúročnou půjčku (dalo to na půl baráku) něco jsem měl našetřeno a zbytek si půjčil (rodiče, kamarádi)
Vaše známá tedy měla na výběr:
buď zůstane v Praze a bude muset žít v bytě s bývalým, nebo půjde tam kde může byt dostat.
Samozřejmě mohla si najít i někoho s bytem.
Vybrala si tak jak si vybrala a já bych jí řekl: tak si nestěžuj.
No a to je ono.
Aby měla byt, musela by z Prahy.
Když jste po vojně, nikde jste se ještě neusadil a nikdy jste v Praze nebydlel, tak vám to je jedno. Návíc, když jdete zpět do svého regionu, tak zůstáváte doma.
Když jste 30 let žil v Praze, máte tam celý svůj život, děti tam mají kamarády, přijdete o práci, kterou zas v jiném regionu budete dělat, tak přijdete v podstatě o celý svůj život.
To nemůžete srovnávat. - Prostě v některých regionech nebyly byty nebo byly byty jen pro ty, co byli v nějakém správném podniku. - Což zase dokazuje, že nebyly byty - jinak by je nenabízeli aby nalákaly zaměstnance. Nalákali by je na práci samu.
---
Jasně, mohla si najít někoho s bytem - až na to, že to je v podstatě dělat kurvu za bydlení, kdy vás ten dotyčný zase může vykopnout, když ho přestanete bavit. Socialistický blahobyt v celé kráse.
To je fakt něco, co pro ty ženský máte.
To je jak radit dneska samoživitelkám, ať si najdou chlapa s dobrou prací a vysokýma příjmama.
Re: Čmoud Jinde to fungovalo jinak, Takže jinde se
netopilo uhlím a koksem. Teplárny za socíku prostě neexistovaly a postavily se až po plyšáku.
Tak pravil nejmladší, nechytřejší a nejkrásnější soudruh Čmoud.
Jaké další hovno máte na skladě?
Třeba vaše hovno o ceně škváry. Je mi líto, že nejste schopen rozlišit cenu za dopravu a cenu za materiál. Ale to nezvládal ani blbec příjmením Bursík a ten si dokonce psal před jméno "ing" a sehrál zajímavou parodii na ministra české vlády. Jinak cena za dopravu se pohybovala od 10 Kčs/km (do 10 km) do 5,50 Kčs/km na trasách nad 50 km. Kdyby se mi moc chtělo, možná bych ty soc prc závazné ceníky ještě dohledal.
A úplně nejhezčí, najmladší a nejchytřejší hovno je o privilegovaných lopatách. To může napsat opravdu jen 3,14-čus, který se o tu lopatu nikdy v životě ani neopřel. To fakt nemá cenu rozebírat.
A propos - vaší ubohé inženýrky mi opravdu není líto. Provedla špatný výběr dárce semene, jak už to tak někdy chodí. Měla si najít k oplodnění někoho takového, jako je Vidlák, který kmitá od slunka do slunka, aby zajistil slušné živobytí pro své potomky a jejich matku, a ne povaleče a ochlastu z Práglu.
...
Já jsem nepsal lopaty, ale ano, vždyť to tak často bejvalo. Oficiálně tu vládla dělnická třída. Lidi v kanclech někdy měli menší platy než jejich dělničtí podřízení. Jindy ne.
Teplárny za socíku byly tam kde byly sídliště. Tepelné elektrárny taky nebyly všude - elektrika má tu výhodu, že se dá snadno distribuovat. - Co z toho. Materiál se sháněl těžko. Žádný jako dneska, že zavoláte a přivezou.
Byty byly tehdy problém, každej to věděl. Když tu budu citovat filmy, ve kterejch to bylo vidět, tak se mi zas řekne, že to je vymyšlený, jakoby socialističtí filmaři vymýšleli problémy, které vůbec neexistují.
Proč si vlastně vaše žena dávala pozor na to, aby sehnala chlapa s bytem, když byt dostal každej lusknutím prstů.
Vidlák je špatnej příklad, protože on dostal byt od dědečka. Takže přišel k hotovýmu, jak slepej k houslím. Takhle podobně Královna Alžběta II přišla k tomu krásnýmu baráku, co má v centru Londýna.
Jinak nezapomínejte, na těch 43 000 hornických bytů. V nich bydleli samí flákači, kterým se nechtělo stavět nebo co?
No, paní inženýrka nebyla inženýrka, jsou i jiné VŠ. Ten povaleč byl taky vysokoškolák, odkrouti si 4 roky na vyoký není o nic lehčí než 4 roky na střední. Taky nebyl ochlasta. Jen se s manželkou rozvedli.
Že by ženská při výběru partnera měly lépe vybírat, s tím souhlasím (vytáhneme to až se tu příště budou probírat samoživitelky a až zas začne občan o svém dědečkovi s ženou a miminem v garáži), ale dneska seženete bydlení v Praze za půl dne. Rozvádí se každé druhé manželství a kde jsou příběhy o tom, že musí dál bydlet ve stejné domácnosti?
On tatík kmital, ale byty nebyly k mání.
Soudruh byl váš dědeček.
Já do strany nevstoupil.
Za padesátku byly tatra…
Za padesátku byly tatra plavenýho písku (beton) z dovozem až na staveniště, za šedesát byl kátrovanej na zdění
Mám pro vás samostudium
Intelektuálně na to jistě máte, ale musíte zvládnout emoce
https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam
samostudium ??!
... podle mne to jsou takový ty "okecávající moudra" pro členy kavárny ... jedno jaký !!
Jo jasně.
Právě jste napsal Argumentum ad lapidem - račte se přesvědčit.
n o Čmoude, asi Vás zase podpíchnu, ale
v roce FSÚ vydal ČSÚ takovou brožovanou - Statistické údaje, které jsme nesměli znát. A je tam všechno celý vývoj od roku 1960 vč.vybavení televizí a kdečeho. Včetně mezinárodních srovnání..... . Zkuste se kouknout někde v antikvariátě, třeba budete mít štěstí. Ale asi Vás to zklame, že pravda je jinde než Vy víte.
oprava
v roce 1990
A co tam mám hledat? Že…
A co tam mám hledat?
Že všude byly byty, jen mě to tajili?
Jen nekteri? Neni pravda "ty…
Jen nekteri? Neni pravda "ty co chteli a umeli pracovat a flakace nidko nechtel"... Bratranek 87 rok 3+1 za 30.000,- za upsaní se na 10 let a plat 4 litry + odměny...
Bez uz doprdele s tou svou ublizenosti, by me fakt zajimalo kdo s tebou vyjebal, ze i 30 let po revoluci mas pocit, jako by te znasilnila skupina cernochu...
Assi asociále
Věnujte svoji pozornost takovému detajlu, že vás bratránek byl chlap.
Na světě jsou a vždy byly i ženský. Chápete, co myslím? Ty bytosti s boulema na hrudi, kterým se občas vystříkáte do rozkroku? Pamatujete si na ně? Víte už o kom mluvím?
Zrovna ta ženská o který mluvím nebyla flákač. Dokonce se ve škole učila a vystudovala VŠ. Co má za školu váš bratránek? Nebyl náhodou manuálně pracující? 4 litry plat, to měla jen dělnická aristokracie. Jenže nebyla jen ta. Byli i jiní lidi, který jste nejspíš ani nevnímal.
Průměrnej plat koncem socíku někde 2400 Kč. Spousta lidí brala někde 1400 za nudnou nekvalifikovanou práci a lepší nedostali. Dobře placený práce nejsou a nikdy nebyly pro každýho. Z podstaty věci
Víte, oni nejsou na světě jen chlapáci. Jsou třeba i ženský.
Nebo třeba prodavači v knihkupectví. Celej film Vrchní prchni je postavenej na tom, že má hovno plat a nemá jak vydělávat legálně víc. Samozřejmě, pro vás je vedoucí knihkupectví zbytečné povolání, ale třeba Targus by si bez takovejhle lidí nekoupil ani jednu knížku. Režim je neplatil jako vašeho bratránka, protože už to jsou skoro nebezpeční intelektuálové.
Vy tu 30 let po revoluci pořád dokola pindáte, jak bylo líp, fňukáte po zašlejch časech, kdy jste patřil privilegovanejm a z nasranosti vymejšlíte kdo vyjebal se mnou.
Vyjebalo se i s váma. Třicet let po revoluci tu fňukáte, že už nemůžete žít na cizí účet.
Ekonomiku se učit nebudete a nebudete, ani o ní nebudete přemýšlet, na to jste moc línej a ono se už za lenost myslet kombinovanou se schopností dřít už dneska neplatí.
Jděte mi příkladem a otočte stránku, jak tady hlásá Ema! - Mám vám tady zase vykopírovat její moudra. Ta o tom jak jste nešťastnej protože skončil socialismus a tak útočíte? O tom, jak byste se s tím měl jako dospělák vyrovnat? O tom jak nemáte koukat zpátky a nemáte skuhrat? - To jsou eminy názory aplikované na vaši situaci.
Je to třicet let... Vemte si příklad z Emy a neskuhrejte už po socialismu. Nikdy se nevrátí. Teď už musíte jako dospělák. - Už nestačí pracovat jen rukama, musíte i hlavou. Nenechte se zahanbit neskuhrající Emou.
Jo a jestli hledáte, kde je majetek, co zmizel po revoluci, mají ho takoví godoti jako ten zdejší nebo ho přeprodali do ciziny za hubičku. - Jen Godot byl členem KSČ, přitakává vám a tím vás vede na vařený nudli. - Dokonce víte, že byl profesí lhář a manipulátor, protože co jiného jsou novináři a PR.
Aha.
Tak vás třeba někdy pozve na papů a peníze budou dál na jeho kontě a ne na vašem - aha. Tak ho tady obhajujte, určitě se tím baví stejně jako já (jen to neřekne, protože se mu hodíte do krámu.)
Re: Čmoud K vašim hovnům asi tolik. Za socíku se
říkávalo.
Kdo umí, ten umí.
Kdo nic neumí, ten učí.
Bohužel to většinově platí dodnes, zejména pro odborné předměty. Jestli se něco změnilo, tak jen k horšímu.
a kdo to ani učit neumí ...
ten to řídí ze zhora ...
Moje milá macecha,…
Moje milá macecha, celoživotní učitelka na ZŠ (poslední dekádu ředitelka ZŠ) to měla takhle:
Kdo umí umí, kdo neumí učí, kdo neumí učit metodicky vede
Pro odlehčení dosavadní černobílé diskuze - její neoblíbenější vtip byl: Na lavičce seděly 3, jedna byla blbá, druhá ošklivá a ta třetí byla taky učitelka.
Chudák Čmoud! :-)
Toho tedy opravdu láska minula, od dětství asi neznal jiné ženy než k..vy, kterým se ...do rozkroku...
A nedovede to ani v debatě o bydlení vynechat.
Ass dělal, jakože ženský…
Ass dělal, jakože ženský neexistujou.
Tak jsem mu je připomínal tím, co tak nejvíc mohlo utkvět v jeho paměti.
Nelži, psal jsem obecně a…
Nelži, psal jsem obecně a tak jsem zrovna použil "můžský rod", jeslti chceš, pro tebe budu příště psát "muži a ženy" a jaké dalšípohlaví z 54 nebo kolik ji dnes je cheš ještě přidat? Ale chápu, nebylo to o pohlaví, ale musel jsi demagigicky napsat "ON SEXISTICKY NEPÍŠE O ŽENÁCH JAKO BY NEEXISTOVALY",
čmude nedělej se sebe Scaloopa, máš na víc ;¨)
Za socialismu se toho říkávalo.
Kdo uměl nejvíc byl prohlášen za zlýho kapitalista a vyhnali ho.
Ti kdo neuměli se dali na politiku.
To
není pravda, minimálně to o průměrném platu, ten na konci socíku byl něco přes 3000, už přesně nevím. A tehdy těch asi 600 Kčs znamenalo hodně peněz na rozdíl od současné doby. Ano byty v Praze nebylo zase tak lehké sehnat, ale ne nemožné. Namátkou, dostávali je (družstevní) zaměstnanci FÚ, České spořitelny, zaměstnanci například PSO nebo novináři (to je jen ti co osobně znám). A mimo Prahu byt mohl dostat kdo pracoval a potřeboval ho. Téměř bez výjimky. Ale mnoho z mých spolužáků stavělo a opravdu za babku. S půjčkami od státu s minimálním nebo žádným úrokem.
Re: KŠ Myslím, že se končilo někde okolo
3300 Kčs brutto. Odvody na socko a zdravko nebyly, daň ze mzdy byla beze slev až 28 % (zaměstnanec měl nad 25 let (?) a neměl slevy na vyživované osoby). Daň pak klesla až v 55 letech zpět na 23 %.
Mno, on ten socík
se postupně bohužel vnitřně "vybydloval" (podobnost se současným stavem možná ne až tolik náhodná). S těmi byty - o dva roky starší kolega, co nastoupil dva roky přede mnou a "upsal se" na pár let, tak ještě stihl dostat po nástupu do nájmu fabrický byt (kterej si pak mohl po privatizaci za dumpingovou cenu odkoupit). Já jsem nastupoval v roce 1988, a to už žádný fabrický byty nebyly, jen stará ubytovna, po dvou lidech na garsonce. A s platem čerstvého inženýra po škole (1750 Kčs hrubého, dosti poté zdaněného) jsme v hospodě známým soustružníkům, spolužákům ze základky (kteří nemarnili čas studiem a po vyučení a zaučení brali přes třiapůl tisíce) málem vykali a nechávali se od nich hostit.
Re: Jan Pohan Ano, máte pravdu. V roce
86 jsem jako řidič pracující v kolotoči (směny 2, 2, 2, 2), to jest bez přesčasů, nešel pod čtyřku netto (normál byl do čtyřech a půl čistá ruka), zatímco mí spolužáci zdaleka neměli ani polovic. To byl jeden z důvodů, proč jsem odešel ze školy.
No a o tom jsem přesně mluvil.
Tak co mi dokazujete.
Nevím kde konkrétně,
ale právě naopak v Praze dostávali mí přátelé a známí družstevní byty od zaměstnavatele v letech tak odhadem 1986-1989. A nebyli to zaměstnanci na pozicích nějak papalášských, bylo nám kolem 29 let. A to znovu nemluvím o zaměstnavatelích mimo Prahu, tam dostali byt, dům nebo bezúročné půjčky na stavbu hned po nástupu.
Tak k tomu ještě přidejte…
Tak k tomu ještě přidejte proporce.
Pro kolik lidí to bylo tak, pro kolik onak.
Jestli ti, co fasovali byty byli opravdu všichni nebo jaká to byla proporce obyvatel.
Že NĚKDO, NĚKDE, dostával byt zadara, to říkám od samého začátku. ale co ti ostatní.
Fabrika kde pracoval otec se…
Fabrika kde pracoval otec se stavěli byty "po etapách", kdy se dělal seznam kdo chtěl (za upsaní apod., odpracované roky) byt a až dosáhl nějaký počet zadali stavbu nejdřív bytovek, 80+ pak paneláky.
Takže kdyby socík vydržel a byl bys ve stejný fabrice, tak by ses dočkal...
Aha
A jak se to liší od "hypotékového otroctví"?
Když jsem to říkal jednomu cizinci, tak se hrůzou otřásl.
To je život jak u Vidláka v chlívku.
Jak? Při platu 4litry, 30000…
Jak? Při platu 4litry, 30000 byt a 10 let jistoty práce vs hypo 25-30let, nejistota práce a cena 5mega a více,
Čmoude, jestli nevydíš rozdíl tak máš v hlavě nas....
1988 byla 3431,-
1988 byla 3431,-
V dnešní relaci cca 22.000 rusnokoffek.
Ale na hypotéku či nájem jde poměrově víc.
Ono se moc nemění (samozřejmě že technická dokonalost prostředí ano, což má však ale zase své negativní účinky ) už po tisíciletí, co se týče průměrných výdělků a možností průměrně vydělávajícího - co se týče konzumu těch potřebných, nezbytných věcí).
Kdo se snažil (není myšleno jen lezení komoušům do řiti nebo krádeže hospodských) , mohl mít.
Já měl na škole, díky brigádám , stipendiím a přivýdělku si legálními aktivitami až 6 000 čistého měsíčně (jednou dokonce 8 500).
Nastupoval jsem za 2000, výjezdní doložku jsem, coby osoba režimu podezřelá, bohužel nedostal, takže se utéct nedalo (leda do NDR) . No ale nějak bylo, co už s tím.
Byt podnikový, ale snadné to nebylo - jak tady každý druhý básní. Se závazkem.
V podstatě ale kdyby ubylo perzekuce za hovadiny, kdyby nebyla tak nesmyslná cenzura (zakazovali např. i Zappu - který si utahoval z konzumního způsobu života v USA), kdyby...Ale co, nikdy nebylo, není a nebude tak špatně, aby nemohlo být daleko hůř....