Jedenáct poslanců

Autor

Už víckrát jsem se tu pozastavoval nad kroky naší vlády, které na mě stále více dělají dojem, jako by Fiala a spol. vůbec nepočítali s tím, že by ještě mohly být nějaké volby. Zdražení plynu bylo největší v Evropě, Síkela přišel se závětrnými elektrárnami, zastropování cen energií bylo gigantickým tunelem ve prospěch ČEZu, podle Válka nás bude léčit především sluníčko, když už nemáme léky, armádní sklady jsou vybrakované a vybavení bylo rozstříleno na Ukrajině, inflace je tu s námi dál, pokračuje kriminalizace svobody projevu, za všechno může Eurostat a Česká národní banka, Stanjura zvládl dvousetmiliardovou sekeru za čtyři měsíce… normálně se v tuto chvíli ptám, jestli jsem něco vynechal, ale tentokrát vím, že jsem toho vynechal ještě opravdu hodně.

Já vím, že člověk nemá hledat zlý úmysl v něčem, co se dá vysvětlit pouhou blbostí a strašně rád bych si myslel, že celý problém je prostě v tom, že mileniální libtardi si prostě zvolili sobě odpovídající reprezentaci těch největších pitomců. Ještě tomu musel pomoci Rychetský a své polínko přiložili i ti, kteří volili dobro místo menšího zla a ono se jim to dobro povolebními přepočty stalo Pětikolkou… Strašně rád bych si to tímto způsobem vysvětlil, protože je to jednoduché a napravitelné v dalších volbách.

Jenže konání fialové vlády je naprosto šílené a já se nemohu zbavit dojmu, že za tím ještě něco musí být. Vždyť vidíme přímo před očima, jak jsou na vládu naštvaní další a další lidé. Dokonce to potvrzují všechny průzkumy. Fiala to možná nevidí, ale ti poradci, co mu nechali nastřílet vlasy, udělali účes, vyměnili zuby a řekli mu, co má před volbami říkat, ti to vidět prostě musí. Fiala možná neví, co činí, ale jiní to vědí velmi dobře. Je naprosto jasně vidět, k čemu je tato zemička ještě určena. Nebo prostě mouřeníni odvedou svojí práci pro své sorosovské pány a pak mohou jít, protože ani naprosto opačně orientovaná vláda vzešlá z příštích voleb na tom nic nezmění?

Pojďme to nasvítit z jiné strany… od toho tu přece Vidlákovy kydy jsou, ne?

Co když je pravda hned první věta, kterou jsem dnes napsal? Vláda prostě počítá s tím, že žádné volby hned tak nebudou… To by pak jejich počínání dávalo perfektní smysl. Prostě službičkují pro ty pány, kteří je u moci udrží. Demokracie byla v posledních letech pošlapána tolikrát, že si nedělám žádné iluze o tom, že by ve Strakovce seděl jediný vládní činitel, který by tady volnou soutěž názorů a politických stran doopravdy chtěl. Oni prostě jen chtěli vyhrát a k tomu se jim kecy o svobodě hodily. Teď už tam jsou a odteď už nepotřebují svobodu projevu. Teď už stačí jen svoboda byznysu pro americké korporace.

Chybí k tomu poslední krok – někde sehnat ty dráby, kteří Fialu ochrání před rozlíceným davem… Fiala v tomto ohledu jedná úplně sebevražedně… policie (i vojáci) stále více sympatizují s protivládními rebely… Inu, i na ně dopadá zdražování a nikdo jim platy nezdvojnásobil, aby zůstali na straně státní moci. Z toho jsem také odvozoval naději pro nás dole. Že jednoho dne prostě budou protesty tak veliké, že pár těžkooděnců s tím už nic neudělá.

No a vzhledem k tomu, že vláda podepsala hentu smlouvu o obranné spolupráci s USA, tak se nám kruh uzavřel. Text smlouvy jsme už všichni viděli a tak víme, že tam existuje několik velmi vágně formulovaných článků, které americkým vojáčků dovolují se zapojit do potlačování místních nepokojů. Naše země je maličká a bezpečnost americké základny v Mošnově se musí udržovat v Praze na Václaváku, že? Dvacetiletý americký vojáček je pro takový úkol naprosto ideální. Je dostatečně vymaštěný i vycvičený, aby prostě udělal, co mu nadřízený řekne. Je vyňat z české jurisdikce, takže pokud bude střílet (nebo mlátit) na rozkaz, nic se mu nemůže stát.

Já nevím, jak přesně to máme s hentěmi výjimečnými stavy, ale troufám si tvrdit, že s válkou za humny, která nejspíš bude ještě eskalovat, není žádný problém vyrobit záminku, následně stav nouze a následně výjimečný stav. K tomu si přidejme nějakou tu částečnou mobilizaci (nejlépe těch, kteří mají na internetu spoustu protivládních keců) a ejhle… je hotovo. Je válka, je výjimečný stav… volby se odkládají.

Já vím, je to jen moje myšlenková konstrukce, ale je v ní něco, co vláda nemůže udělat? Řekl jsem něco, co u nás prostě není možné? Neříkám, že to vláda takhle udělat chce, jen říkám, že by se to takto udělat dalo. A když se něco takového udělat dá, tak to pokušení tady prostě bude. Soudruzi Amíci se soudruhy Poláky nám k válečnému stavu rádi dopomohou a čačtí američtí vojáci tady mohou být i bez americké základny. Objektů na spaní mají dle smlouvy k dispozici dost.

Možná jsem jen hloupý Vidlák a nerozumím tomu, ale podle mého zemitého venkovského rozumu postačí, aby byla ratifikována ona obranná smlouva a všechno co jsem napsal, se pak už legálně může stát. A když se něco legálně může stát, to bych se divil, kdyby toho vládní garnitura nevyužila.

Co stojí ratifikaci v cestě? Jedenáct poslanců. To chybí Pětikolce k ústavní většině.

O SPD v tomto ohledu nepochybuji. Ti pro ratifikaci ruku nezvednou. Ale, co hnutí ANO? Svým způsobem je to dobrá ironie… pokud poslanci za ANO smlouvu schválí spolu s Pětikolkou, tak je skoro jisté, že jejich šéfovi definitivně zavřou cestu do vlády. Jednak to naštve hodně lidí, kteří ho doteď volili (volba menšího zla), takže i kdybych neměl pravdu a k žádnému omezení voleb nedojde, ratifikaci této smlouvy už leckdo nepřekousne (ani já ne). Ze třiceti procent preferencí tak bude dvacet.

A pokud bych náhodou pravdu měl, tak si vláda za pomoci amerických bodáků zajistí libovolné prodloužení mandátu, protože i když Rusko tuto válku třeba vyhraje, nějak se mi nezdá, že by to znamenalo víc, než jen posun hranice sporu někam k Dněpru. Zbytek Ukrajiny tu pořád bude, mír nebude, maximálně příměří a tím pádem tu můžeme mít výjimečný stav bez voleb vlastně nafurt.

Stačí, aby se na opozici našlo jedenáct poslanců, kteří se přidají k Pětikolce při ratifikaci obranné dohody s USA a všechno to, co jsem napsal, se stane možným… Píšu o tom teď, dokud se s tím dá ještě něco dělat. Dokud o tom mohou v ANO ještě přemýšlet. Už vícekrát jsem řekl, že Andreji Babišovi v politice častěji uškodilo to, co neudělal, než to, co udělal. Teď je to tu zas. Ratifikací této smlouvy by si Andrej docela uřezal svou politickou větev. Ale ještě se to nestalo. Ještě se o tom dá mluvit a přemýšlet. Ještě existují i jiné varianty. Za deset dní se smlouva dostane do sněmovny…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Update ve 22.30 - Dostalo se ke mě několik hlasů, ketré říkají, že pro ratifikaci stačí prostá většina poslanecké sněmovny a senátu. Pokud to tak je, hlasy poslanců za ANO budou mít vliv jen na Babišovy preference. Vše ostatní se stane tak jako tak. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (244 hlasů)