To mu fakt nezávidím

Autor

Vít Rakušan:

Výsledek slovenskýchvoleb je pro nás varováním i poučením. Obavy lidí, kteří žijí často na periferii zájmu, nemusejí mít reálný základ, ale nejsou proto méně skutečné. Pokud chceme udržet v Česku liberální demokracii, musíme vysvětlovat její výhody i těm, kdo z nich v současné době neprofitují, nebo jen málo. Lidem ve vyloučených lokalitách, lidem chudším, zklamaným. A vytvářet společnost odolnou proti strachu.

Myslím, že tento Rakušanův tweet je naprostou esencí líbodémo smýšlení. Oni si prostě myslí, že lidi oberou, ožebračí, seberou jim naději na jakoukoliv lepší budoucnost a pak to chtějí dát do pořádku reklamní kampaní. Takhle nějak se to dělalo posledních padesát let v Africe, ne? Vydrancujeme jejich přírodní bohatství a pak, aby se neřeklo, pošleme jim tam Člověka v tísni, ať jim dá nějakou almužnu. Oni si fakt myslí, že takhle svět funguje.

Vyznávají evropské hodnoty, kvůli kterým je zapotřebí lidem sáhnout do vrecka, je zapotřebí je víc zdanit, sebrat jim bydlení, mobilitu, rozvrátit jim rodiny, připravit je o práci… a nechápou, proč lidi to dobro nechápou. Za to určitě může Putin a jeho dezinformace.

Tohle a mnoho dalších podobných výroků jsem o víkendu zaznamenal. Včetně mnoha hlášek, že demokracii, ve které zvítězí Fico, takovou tady nechceme. Zaznamenal jsem výzvy k většímu boji proti dezinformátorům a jak to v takových momentech bývá, zaznamenal jsem výzvy k noci dlouhých nožů v Pětikolce. Není možné, aby si tam Fiala držel Zahradila nebo Blažka… ti musejí být neprodleně vyhozeni, jinak to špatně dopadne.

K tomu, co se v uplynulém víkendu na Slovensku stalo, měl z vládní skvadry nejblíž právě Rakušan tímto tweetem. Stalo se to, že lidé z těch jejich ojrohodnot neprofitují. Naopak… táhnou je na hřbetě jako stále těžší břemeno k neunesení. Stejně tak nám ale Rakušan sdělil, že se nic na líbodémo smýšlení měnit nebude. Oni lidem neulehčí, oni jim to budou vysvětlovat.

Ano, za takových okolností pak čučkař Koudelka s překvapením zjišťuje, že Putinovi stačí agent s mizernými pát tisíci éček, aby se liberální demokracie otřásla v základech…

Jo, kdyby lidi měli levnou elektřinu, kdyby je neokrádaly hytlermarkety, kdyby měli levné topení a levné bydlení, to by tu liberální demokracii milovali… Ale oni mají tohle všechno drahé, že nevyjdou s platem. A proto liberální demokracii rádi nemají, ale mají rádi ty, kteří na toto zvěrstvo poukazují a slibují změnu. Fico s tím vyhrál volby…

Nic nepomohly výroky našeho generálprezidenta… Ficovi to neuškodilo, ba možná mu to i trochu pomohlo. Nic nepomohly zatýkačky iniciované Čaputovou. Ficovi to neuškodilo, ba možná mu to i trochu pomohlo. Nic nepomohlo nadržování médií a agentur pro výzkum veřejného mínění. Ficovi to neuškodilo, ba nejspíš mu to i trochu pomohlo. Proč? Protože když vám před výplatou peníze chybí, tak to fakt nezachrání žádné evropské hodnoty.

Na Slovensku jsou přitom ceny energií nižší než u nás.

Nedávno nám Fiala s velkou slávou oznámil priority své vlády. Armáda, podpora Ukrajiny a evropský vlezdoprdelismus… Podle toho je sestavený rozpočet. Síkela připustil další zdražení energií. Od ledna začne platit konsolidační balíček… Jako vážně si Vítek Rakušan myslí, že za těchto okolností lidem vysvětlí, že jsou liberální postoje nějaké dobro? Tohle vysvětlování mu zhatí každý druhý obyvatel, Putin pro to nemusí dělat nic. Ale vysvětluje se tím, proč se STAN podle průzkumů nedostane do sněmovny. Má za předsedu několikanásobné jelito roku. I když je těsně vedle správného vysvětlení, stejně bude dělat raději reklamu na EU, než ulehčovat lidm život. Když lidem chybí peníze, tak vám fakt nepomůže o nich říkat, že jsou proruští kolaboranti.

Naši pětidemoliční představitelé nejsou vyděšení zbůhdarma. U nás je totiž situace mnohem horší než na Slovensku. Fico vytáhl SMER ze sedmi procent na zhruba dvacet tři. Kam asi může Babiš vytáhnout hnutí ANO, když má už teď třicet procent? Fico navíc už dlouhá léta žije vedle kupky politického hnoje a vedle hnoje se nedá žít jinak, než že se každý den trochu umažete. Hodně voličů mu nezapomnělo jeho minulost. Koneckonců, proto uspěl Pellegrini. Program víceméně stejný jako SMER, ale je méně zasviněný. Fico s Pellegrinim měli dohromady skoro 40% hlasů… Ale jsou to dva kohouti na jednom smetišti.

Slováci si navíc vybírali jen ze zavedených stran. Neměli ani masové protesty, ani žádného nového mladého a nadějného populistu, který by nabral hlasy těch, kteří si pamatovali, jak Fico mluvil o EU ještě před pár lety.

Tohle všechno ovšem my tady u nás máme. Máme masové protesty na kterých se zviditelnil Jindra Rajchl, který přímo cílí na voliče, kteří nemohou zapomenout Babišovi, Okamurovi nebo KSČM jejich politické hříchy. Snaží se ucházet o milion (20%) propadlých hlasů (na Slovensku teď propadlo šestnáct procent hlasů). Máme tu politického hegemona Babiše, který sám dává dohromady skoro tolik, co Fico s Pellegrinim. Jedna vůle, ne dvě. Máme tu SPD – zavedenou protestní stranu, která sbírá radikálnější voliče, ale zároveň to nejsou žádní Kotlebovci. Okamura si opravdu nehraje s nacistickou symbolikou. I KSČM zastává vlastně konzervativní postoje a z marxismu jim zbylo hlavně sociální cítění.

Fico teď ukázal, že je možné vyhrát volby vysloveně chcimírskou rétorikou. To povzbudí i podobnou rétoriku u nás. Fico tomu nejspíš bude prošlapávat cestu. Už brzy to uslyšíte.

Vítek Rakušan se může utěšovat čím chce, ale tohle se prostě nedá ustát. Ano, kdyby klesly ceny, kdyby se rozjelo hospodářství, to by se ještě ledacos dalo zachránit. Ale takhle? Myslíte, že mu kriminalizace opozice pomůže víc, než pomohla proti Ficovi? Myslíte, že mu honba za dezinformacemi pomůže víc, než pomohla proti Ficovi? Myslíte, že mu Česká televize pomůže víc, než pomohla proti Ficovi? Je hotovo, přátelé. Jediný rozdíl je v tom, že lidé jsou u nás ještě naštvanější, mají na výběr i z nových tváří, které se zviditelnily masovými protesty a stávající parlamentní opozice je u nás mnohem konsolidovanější…. a víc při penězích. Vítek si myslí, že přepere ekonomickou recesi propagandou… Tak určitě…

Fiala má na výběr ze dvou špatných možností. Buď to odpíská teď a opozice získá ve sněmovně většinu, nebo to odpíská až za dva roky a opozice získá ve sněmovně ústavní většinu. Zároveň se během dvou let ještě vytříbí, eliminuje se tam spousta blbců, lídři k sobě najdou cestu a víc si ujasní, co je třeba udělat, proběhnou ještě eurovolby a krajské volby, které napoví, kdo umí a kdo neumí, alternativní média budou zase silnější a Česká televize slabší… Mediany a Fokusy jsou vyřízené už teď.

Slyšíš! Péťo? Jak se ti líbí představa, že za dva roky bude Andrej mít možnost zasahovat do ústavy? A Okamura a Rajchl s ním… Díky tvé neschopnosti. Rozhoduješ se, jestli u nás stvoříš „jenom“ Fica, nebo rovnou Orbána… Že bys změnil svojí politiku, to nehrozí. Teď už se jen hraje o to, jak dlouho budeš lidi štvát a kolik jich ještě přivedeš do nedostatku. Během příštích dvou let budeš mít preference jako Eda Heger. A Vítek Rakušan bude muset organizovat volební vlaky, aby měl alespoň nulu.

Ne, tohle rozhodování ti fakt nezávidím.

Co na to staří konzervativci v ODS? Jak se jim líbí představa, že jim opozice přeroste do ústavní většiny? Jak se jim líbí představa, že už teď volají jejich mladší liberální kolegové, aby byli eliminováni? Jestli nechají Fialu u vesla, tak jim fakt zůstane jen úloha obětního beránka při vnitrostranické zabijačce. Už příští rok při eurovolbách jim bude přisouzena vina za každý neúspěch. Stojí jim to za to?

My musíme pokračovat v tom, co děláme. Volby na Slovensku ukázaly, že to má výsledky. Je třeba na Pětikolku vyvíjet tlak, občas jim připomenout, že je fakt nemáme rádi, objíždět republiku a mluvit s voliči o míru a hájení českých zájmů…

…. a nerušit Rakušana, když dělá chybu za chybou.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (314 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Jenom úplný blázen si může myslet, že lidem vysvětlí, že je dobře, když se mají špatně.

Oni jedou svůj plán "hamty hamty, a za dva roky ať si nás třeba vlci schramstnou". Za dva roky udělají ještě tolik zla, že to půjde hodně těžko napravit, jestli vůbec (např. okupaci).

Průměrný počet slepic: 4.8 (95 hlasů)
Trvalý odkaz

Rozumná politika je založena na 7 pilířích:

Federalismus - plně autonomní regiony dle lokálních priorit
Subsidiarita - rozhodování na nejnižší efektivní úrovni
Přímá demokracie - suverenita národa, kontrola politiků
Konkordance - zapojení všech dotčených do rozhodování
Kolegialita - týmové rozhodování bez vůdčí role premiéra
Prognostika - kompetentní rozhodování na základě prognózy důsledků
Transparence - veřejná publikace záměrů a strategických cílů

Kdo chce zabojovat a přiložit ruku k dílu?

Průměrný počet slepic: 3.5 (54 hlasů)

Já si myslím, že z tebe musí být na větvi i ve Švajcu. ;o))

Průměrný počet slepic: 4.7 (24 hlasů)

Tady to tak funguje, jen ta prognostika je ještě v plenkách.

Průměrný počet slepic: 2.4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Slovenské volby které dopadli výborně pro nás jsou varování vládnoucí sebrance.Udělá vše co se dá aby u nás k tomuto nedošlo. Vědí že jsou odepsaní že se při volbách nemají šanci udržet tak budou kopat kolem sebe. V parlamentu si prosadí snížení volebního věku na 16 protlačí elektronickou volbu urychleně dají občanství a volební právo občanům UA. Ve finále sem pozvou žoldáky z USA aby potlačili jakékoli nepokoje. Prostě se budou držet u moci za každou cenu .

Průměrný počet slepic: 4.5 (67 hlasů)

Opravdu to není jednoduché?

Berou nám naše děti !! 

Musíme si je vzít zpět. My starší si pamatujeme na dvojí komunikaci - jinak doma, jinak na veřejnosti.. Nastal čas se k tomu zase vrátit!

Musíme mluvit se svými dětmi. Vysvětlovat. Učit je. Ukazovat jim knihy, kde se ještě psala pravda, ne jako toto: Daily Mail: Stonehenge bylo postaveno v době, kdy byla Británie “černou zemí”, tvrdí nová dětská kniha, https://cz24.news/daily-mail-stonehenge-bylo-postaveno-v-dobe-kdy-byla-britanie-cernou-zemi-tvrdi-nova-detska-kniha/

Pak nebudou mít šanci.

Průměrný počet slepic: 4.5 (32 hlasů)
Trvalý odkaz

Ráno zapnu PC a vyskočí na mě Seznam a perex článků Novinek. Z osmi nabízených článků tři znějí takto:

- Proč přišli lidé v Moskvě na oslavu anexe ukrajinských území? Odpovědi říkají hodně o dnešním Rusku

- Odvezou je na letní tábor a rodiče už je nikdy nevidí. Jak Rusové unášejí děti z Ukrajiny

- Žížaly mají podobný podíl na světové produkci potravin jako Rusko, říkají vědci

Kdo nepropadl z dějepisu, tomu vyvstane na mysli paralela s předválečnou dobou v nacistickém Německu. Tehdy v novinách prakticky stejně masírovali obyvtelstvo dehumanizací židů, komunistů, Rusů, Slovanů, ....... Po letech masáže se Němci těšili na očištění světa od "Untermensch ".

A pak začala nejhorší válka v dějinách lidstva. A po ní dlouho nikdo nechápal, jak mohl německý národ tak zblbnout a dopustit ji. ;o/

Průměrný počet slepic: 4.9 (90 hlasů)

já to pozoruju už asi 10-15 let. A každýmu říkám že potáhnem na Rusa. Informační prostor se na to připravuje dlouhodobě. A přitápí čím dál víc pod kotlem. Je to jen otázka času, než se zmanipuluje dostatek lidí.

Průměrný počet slepic: 4.6 (32 hlasů)

překvalifikování ukrajinského esesáka na "hrdinného bojovníka proti Rusku", projde asi skoro všechno. Jsem si vcelku jistý i tím, že si Češi nechají implantovat (pokud se už nestalo) pocit viny vůči Arabům a černochům, přestože jsme v historii byli vždycky na straně ekonomicky vysávaných a v ranném středověku i zotročovaných.

Jinak jsem poslouchal poslední debatu republikánských kandidátů na amerického prezidenta a nejméně se shodli právě na tom, na koho se má táhnout: půlka z nich chtěla na Rusa, ta druhá na Číňana :-)

 

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)
Trvalý odkaz

Rajchl by měl pracovat na 2 frontách. Jedna mu jde-práce s voliči, ale druhá taky důležitá, je domluvit aby se všechny pidistrany spojili do volný koalice. Jinak dopadne jak Uhrík s republikou, nebo Volný u nás naposledy. A bude mu chybět jak najust desetinka procenta.

 

u nás propadlo 20 procent, na slovači 16. Proč si myslíte že se strany pětikoule vždy domluví? protože je pro ně důležitej výsledek-vyhrát volby. A pak se to nějak rozdělí.

 

Ale alternativa se nejdřív dělí a pak čumí, že propadne 1M hlasů.

Průměrný počet slepic: 4.3 (56 hlasů)

spojit pidistrany, nebo sloučit do jedné, max dvou. Rajchl udělal opak, vyrobil stranu novou.

Průměrný počet slepic: 3.2 (10 hlasů)

když se nespojili za posledních 20 let, tak musel přijít někdo nový. Ale více stran = víc koryt

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

Já se domnívám, protože lidé jsou stejní, jak v Pětikoalici tak v Alternativě, že strany Pětikoalice dostaly spojení tu dobrou radou (tam kde se ještě dodržuje dekórum) nebo přímým rozkazem od svých kurátorů (zbytek těch, co ještě nemají z mozku úplné seno), nebo je vyděsili, že zítra už nedostanou Trávu, Koks, Perník (zkrátka to, v čem jedou). 

Klasik říká, že zločinci se nepřátelí, ale spolčují.

Myslím si , že je chybou se domnívat, že progresivisty spojuje jen společný zájem a snaha uspět. Věřím tomu, že především je spojují peníze, které si většina z nás nedokáže ani představit, nedostatek vzdělání a znalostí se uživit jinak než prodejem mobilních telefonů či vytírání WC v McDonalds´ Když k tomu dostanou ještě dogmata o záchraně planety, zlého Putina, a já nevím co všechno ještě, máte homogenní a pevnou masu, stojící neochvějně na pozicích neomarxismu, korporátního fašismu a já nevím čeho ještě, protože za jejich zády je Klinika, v lepším případě MamaHotel, či ubytovna a Mc Donalds´.

To je něco, čemu Alternativa nedokáže rovnocenně vzdorovat, proto musí zvolit jiný způsob reakce. 

Kdo dává Alternativě za vzor "Pevně spojené Progresivisty", neví o čem hovoří.. 

Srovnává totiž 300 SVOBODNÝCH Sparťanů krále Leonida a jejich asi 7.000 ostatních, DOBROVOLNÝCH řeckých spojenců se

stotisícovou ARMÁDOU BEZPRÁVNÝCH OTROKŮ, nad nimiž "svištěl nemilostrdný bič" perského krále Xerxése.

LIDÉ, PŘESTAŇTE UŽ MÍCHAT DOHROMADY JABKA, HRUŠKY, ŠVESTKY a, s odpuštěním EXKREMENTY.

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Poslechněte si reakci politika na vyděrače: 

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/1091297305171639

Průměrný počet slepic: 4.2 (15 hlasů)

In reply to by Alice

Trvalý odkaz

..... tak si mě předběhla. ;o))

Průměrný počet slepic: 3.8 (10 hlasů)

Dala jsem video úmyslně, protože nejde jen o ta slova - ale je to i ukázka toho, co naši současní poskokové neuměli, neumí a umět nebudou - vyjádření pevného a vzpřímeného člověka - politika. Kdo z  těch našich debilů to umí? Nakonec budeme Fica Slovákům závidět. 

Průměrný počet slepic: 4.4 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

Ficovi začali z Bruselu vyhrožovat. Předseda Evropské levice PES (jakési evropské sdružení levicových stran Eurosajuzu) Stefan Löfven Ficovi vzkázal:

" Jestli bude SMER i ve vládě setrvávat na svých postojích k válce na Ukrajině, tak on osobně se postará, aby začal proces vyloučení SMERU z této mezinárodní politické struktury,“

Mno, Fico se z něj neposral a veřejně mu vzkázal:

„Takže, milý Stefane, zaprvé: Tvůj vzkaz je nedemokratický, nerespektující právo na jiný názor. Je autoritářský. Zadruhé, vydírat suverénní politiky se nepatří. A my jsme suverénní politici. Zatřetí, milý Stefane, podívej se okolo sebe a zkus v Evropě najít levicovou stranu, která pětkrát vyhrála volby a chce počtvrté sestavit vládu. Začtvrté, milý Stefane, jako levičáka by tě mělo zajímat, že Slovensko se kvůli katastrofální pravicové vládě stalo druhou nejchudší zemí v EU. Že máme rozvrácené finance. A největší zdražování. Toto jsou naše problémy, na které se chceme soustředit. Je nám velmi líto, že na Ukrajině je válka. Odsoudili jsme použití ruské vojenské síly, ale naše názory, pokud jde o mír na Ukrajině měnit nehodláme. Vážený pane předsedo strany Evropských socialistů, odmítáme politiku jediného neomylného názoru. A jestli má být daní za to, že se na Slovensku věnujeme skutečné levicové agendě a vyslovujeme suverénní názory, naše vyloučení z mezinárodní strany, tak takovouto daň jsme připraveni zaplatit,“

Za mě BRAVO! ;o)

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Z-Bruselu-me-uz-zacali-vydirat-Fico-odhalil-a-uderil-zpet-743792

Průměrný počet slepic: 4.7 (35 hlasů)
Trvalý odkaz

VIDEO: Robert Fico obdržel výhrůžný dopis od šéfa Evropských socialistů, že pokud SMER nezmění své postoje k válce na Ukrajině, postará se o vyloučení Ficovy strany z frakce v EU parlamentu! Americký kongres vypustil z nouzového federálního rozpočtu peníze pro Ukrajinu! Věra Jourová prohlásila v OVM, že slovenské volby čelily ruskému vlivu, ale o vměšování USA a neziskovky z Londýna odhalené Aeronetem nepadlo ani slovo!

Sotva skončily volby na Slovensku, začal očekáváný dělostřelecký proces mířený na SMER a na Roberta Fica, který se začal valit ze všech stran. Výsledek voleb na Slovensku je pro americké neocony takovou porážkou, která se již příští měsíc během parlamentních voleb v Polsku může proměnit v dominový efekt a Američané přijdou o kontrolu nad 2 zeměmi ve Střední Evropě za 2 měsíce.

Není proto divu, že jakákoliv zmínka Roberta Fica o ukončení zbrojních dodávek na Ukrajinu se nyní stane důvodem pro záminku USA k uvalení sankcí, a to nejprve na SMER Roberta Fica, ale pokud se mu povede sestavit vládu, tak i na Slovensko jako celek. Ten plán je již nachystaný a má naprosto shodný rukopis jako to, co se právě teď děje proti Maďarsku a rovněž proti Srbsku. Američané mají v plánu použít sankce proti všem zemím, které se jim vzepřou, a to i když jde o spojenecké země uvnitř EU a uvnitř NATO...

 

https://aeronet.news/…tu/

 

Průměrný počet slepic: 4.3 (30 hlasů)
Trvalý odkaz

Slovensko bude první zemí v EU, kde bude nutná kompletní výměna voličů

3. října 2023 👉 @cz24news

SLOVENSKO: I přes mnohá varování ze strany demokratických českých politiků Slováci v demokracii opět propadli. Po sobotním Ficově volebním úspěchu je tak jedinou reálnou možností záchrany demokracie na Slovensku kompletní výměna voličů.

Nikdo nemůže říci, že slovenští voliči nebyli varováni z mnoha stran, v některých případech až důrazně upozorňováni, jak by měla jejich správná sobotní volba vypadat. Tato varování, upozornění a mnohé cenné rady zněly z celé řady demokratických států, také z Evropské unie a my můžeme být hrdí, že především z České republiky. Avšak nejen čeští demokratičtí politici, ale i zodpovědná a hodnotová média opět správně vyhodnotili, že bratři Slováci potřebují podat pomocnou ruku a poučit se, co je pro ně správné a vhodné. Dobrou zkušenost s podobným českým patronátem nad svými volbami udělali Slováci například už při prezidentských volbách, jejichž výsledek pak odpovídal zadání a Slovákům přinesl na celých pět let slušnou, důstojnou a hodnotově orientovanou prezidentku. Ta teď sama Slováky varovala.

Vzhledem k výsledku nebude na škodu si některé rady a varování připomenout. Náš pan prezident jasně varoval, že některé Ficovy názory odpovídají ruské propagandě a že v případě Ficova vládnutí by se zhoršily vztahy mezi Českem a Slovenskem. Co na tom proboha nebylo Slovákům jasné? Ministr Rakušan popřál Slovákům progresivní budoucnost, ne však „Směr“ do Ruska. Zřejmě bačové opět nepochopili. A asi nejvýrazněji zvedla prst ministryně obrany Černochová, která na celé volby „dívala s obavou“ a svou obavu velmi výstižně formulovala tak, že „kdyby tu byly tendence, že by Slovensko snad mělo opustit prozápadní směr, my budeme první na ráně. To nesmíme dovolit.“ Samozřejmě, že to nesmíme dovolit a také nedovolíme. Pokud naši slovenští přátelé nejsou ještě sami schopni rozeznat, kudy se má ubírat jejich cesta a jaký má být jejich cíl, je třeba jim pomoci jejich liberální demokracii upevnit. A v případě potřeby i zachránit.

Stejně nezištně a se stejnou vervou naléhala na slovenské voliče naše zodpovědná a evropsky orientovaná média. Stokrát byly na Slovensko vyslány signály, že Fico je jednoznačně proruský, že odmítá migranty, že je populista, že nemá rád prezidentku Čaputovou, že nenávidí demokratická média, že nechce dodávat zbraně na Ukrajinu, že zpochybňuje západní sankce vůči Rusku, že se bojí vězení (s tímto odhalením nakonec přišel jeden z nejlepších a nejuvědomělejších místních bloggerů), že se chce jen pomstít… Lze jen přejet, že ani jejich slova tentokrát nepadla pod Tatrami na úrodnou půdu. Ukázalo se, že ruské hybridní válce už dnešní Slováci nejsou schopni vzdorovat, ba že už snad ani vzdorovat nechtějí. Pak je ale třeba jasně říci: „Nech odpadne, co je kolísavé, nech odpadne, co je oportunistické, ale nech v té straně zůstane,

A tak se nelze divit, že nejen od nás, ale iz kanceláří evropských úředníků zní sborem jasné „ne“. Slovenští občané zkrátka ještě nedorostli velkých úkolů a výzev, které před občany Evropské unie staví liberální demokratická společnost. A nemylme se, může jít o nebezpečný precedens. V případě Maďarska jsme se snad mohli domnívat, že jde o přechodnou anomálii, která se časem vyřeší sama, ale jaké tendence sledujeme aktuálně v Polsku či (a nebojme se to jasně pojmenovat) i u nás? Dezoláti zvedají hlavy v Německu, ve Francii, dokonce iv zámoří. U nás se sice podařilo sjednat v posledních parlamentních a prezidentských volbách jistou nápravu, ale vydržíme? Je tedy třeba začít uvažovat o komplexním řešení.

Za to, že tyto volby nedopadly ještě hůře, lze děkovat snad jen korespondenční volbě. To je samozřejmě výzvou a současně mementem pro naše liberálně demokratické politiky, aby s tím konečně pohnuli i u nás. A právě na Slovensku se bude Evropská unie (nejlépe za podpory členských států NATO) muset odhodlat k ozdravnému zákroku, který sice může trochu bolet, který však pacienta zachrání. V zásadě jedinou možností je kompletní výměna voličů, k další diskusi je samozřejmě intenzita, rychlost a razance celého procesu. Jednou z okolností, která by mohla proces zkvalitnění voličského elektorátu na Slovensku povzbudit, je aktuálně velká výzva pro všechny státy Evropské unie, kterou představuje migrační vlna. Noví příchozí nejsou svázáni zdejšími tradicemi, zdejším dědictvím minulosti, nejsou zatíženi předsudky. Jsou připraveni se ztotožnit s hodnotami liberální demokracie. Pojďme tedy i s naším přispěním pomoci nejprve na Slovensku (a později i jinde) napravit, co se tam pokazilo. A dlouho neváhejme. Situace je vážná.

ZDROJ: iDnes/Zem&Vek

 

Průměrný počet slepic: 3.7 (17 hlasů)

které hovado to napsalo ? K.H.Frank ??

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)

In reply to by Bob

Trvalý odkaz

Já to pochopila, že to autor psal tak, jak si to celé liberálové představují - tedy od něj celé v ironii. Přece by nepsal vážně, že to chce kompletní výměnu voličů za migranty... :-)

Tady je odkaz - ten obrázek myslím mluví za vše.

https://cz24.news/…ov/

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

In reply to by včelka Mája

Trvalý odkaz

,

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by včelka Mája

Trvalý odkaz

robia si prdel z českých liebtard kokotov

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Bob

Trvalý odkaz

No právě, máme tady privela takých kokotov.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

každý volí podle své peněženky a tam většině občanů ubylo a dál bude ubývat.

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

už ho mám, agenta

Průměrný počet slepic: 4.7 (17 hlasů)

že mě za toto odhalení povýší Koudel na vraníka

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Hlavním poraženým slovenských voleb jsou čeští tzv. novináři. Ještě 5 dnů před volbami jsem četl, že bukvice mají 10 % náskok a tedy bude Fico hravě poražený. Korunu do vyměšování dali zase českové, když vypravili vlaky za dax, aby mohli studenti odjet volit. Rozumí se, že pokrokové. 

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

IQ77 z Hradu

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

Tak tohle je opravdu blb. Antonín Novotný uměl aspoň marias, tenhle jen dělá do licomernosti.

Průměrný počet slepic: 4.5 (12 hlasů)

In reply to by Zappova ukolébavka

Trvalý odkaz

na mariáš chodil  Zápotocký, uměl i na harmoniku

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Mě se Váš politický systém autonomních kantonů, ale taky armády s oporou v každém doma ozbrojeném muži, líbí.

Nicméně uvědomme si, že ve Švýcarsku jsou kantony pevné útvary již po staletí a lidé se s nimi identifikují. V ČR je to bohužel velmi umělé. Já osobně bydlím např.ve Slezsku, na Jesenicku, pár km Id hranic s PL. Ale jsme kraj Olomoucký, tedy střední Morava. Zhruba 25 let. Identifikace s Olomoucí zanedbatelná.

Taky výchova k zodpovědnosti za region není velká, i když pozoruji, že lidé po něčem takovém touží a tu a tam vyvíjejí iniciativy, aby podpořili primárně svuj region a lidí v něm. Nicméně, masová zodpovědnost tu bohužel nezvládne. A není ani nějak systematicky podporována. 

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)