Vítězí houževnatost...

Autor

Proč vyhráli Tálibánci nad materiálně nejvyfutrovanější armádou světa i celý jejich tálibánský rozpočet představoval možná setinu rozpočtu amerických jednotek tam na Hindukůši, tisícinu amerického vojenského rozpočtu všeobecně a sotva desetitisícinu rozpočtu USA? Proč vyhráli vousáči v sandálech i když Američané okupovali v podstatě celé území, všechno monitorovali ze vzduchu u z vesmíru, každý den někde pozatýkali nějaké Tálibánce, každý den nějakého toho povstalce zabili (zpravidla i s celou vesnicí okolo něho), měli pod svou kontrolou afghánskou vládu i afghánské elity?

Houževnatost… Ochota bojovat pořád dál, i když jim bomby zabily bratry, i když jim Velcí satani zavřeli bratrance na Guantánámo. Ochota bojovat takovým způsobem, aby se dalo bojovat i zítra. Každý den odpálit několik střel z minometů na americkou základnu, která kolem měla pět metrů vysokou zeď, nahoře ostnatý drát, reflektory i kulometné věže. V devadesáti devíti procentech případů ta střela neškodně dopadla a neudělala žádnou škodu.

Ale dělali to dvacet let. Dvacet let nechali americké kluky vyskakovat z postelí při opakovaných poplaších. Svým způsobem to bylo jako dvacetileté období dešťů. Eroze. Eroze vůle, eroze sil, eroze náhradních dílů. Dvacet let to Američanům přinášelo horentní náklady, které neodpovídaly ziskům.

Nakonec Američané neodtáhli po nějaké velkolepé, ale prohrané bitvě. Odtáhli, protože to už prostě nemělo cenu. Američané měli hodinky, Tálibánci měli čas. Američané odtáhli a vlastně toho ani nebylo moc zničeného a hodně toho po nich zůstalo. Hlavně vojenského materiálu.

Vietnamci ve své době také nemohli útočit na americké betonové pevnosti. Neměli na to dost sil. Ale mohli každou noc zkusit, jestli američtí hoši nezapomněli u bunkru zamknout dveře… Jednoho dne to vyšlo…

Už jsem tu psal, že válka na Ukrajině také není přehlídkou geniálních obkličovacích manévrů. Vojáci na frontě prostě „erodují.“ A i když se nás mééédia snaží přesvědčit o opaku, většina zranění je od šrapnelů. Průměrného frontového bojovníka zabije dron a nebo dělostřelecký granát. Videa zákopových ztečí vypadají sice efektně, ale většina vojáků prostě zemře, protože někde daleko za frontou někdo vystřelil z děla. Eroze probíhá zcela statisticky. Čím víc granátů, tím víc mrtvých. Vítězí prostá houževnatost – vítězí ti, kteří v zázemí makají jako barevní, aby na frontu dodali co nejrychleji a co nejvíc dostatek munice a nových děl. Vítězí ten, kdo se zaťatými zuby vydrží víc.

Proč to všechno píšu…

Jsme na tom úplně stejně. Bojujeme proti soupeři, který má všechny trumfy na své straně. Má média, má neziskovky, ovládá školství, pomocí dotací drží v šachu většinu podnikatelů i zemědělců… a vlastně úplně všech. Má převahu po všech stránkách.

Ale… nemá tak velkou převahu, jakou měli Američané v Afghanistánu.

Máme tendenci, chtít geniální manévr. Když se zablokuje magistrála, když se oblehne Strakovka, když přijde ta správná výzva, která lidi dostane do ulic… Nic takového nikdy nebude. I v tom Afghanistánu tvořil Tálibán jen zlomek počtu obyvatel. Většina Afghánců chtěla prostě jen žít.

Je pravděpodobné, že nikdy nebudeme mít dost sil na přímý střet. Nikdy nebudeme mít k dispozici sedm miliard ročně, abychom si vybudovali vlastní Českou televizi. Nikdy nebudeme mít k dispozici padesát miliard ročně pro nějaké svoje vlastní politické neziskovky. Nikdy nevybudujeme vlasteneckou televizi, na kterou by koukaly miliony lidí. Tálibánci také nikdy nepostavili raketové, vrtulníkové, pěší a stíhačkové vojsko pro velikou epickou bitvu.

Vítězí houževnatost. Prostě je zapotřebí nepřestat. Zatnout zuby a prostě jim do toho liberálního světa střílet šrapnely. Občas hlavou vrazit do zdi, abychom zjistili, jak je pevná, ale nikdy nezapomenout ji každý den pomočit. Eroze. Bojovat tak, aby se dalo bojovat i zítra. Bojovat tak, aby je to prostě přestalo bavit. Bojovat tak, aby toho vlastně neměli zapotřebí. Bojovat tak, aby si řekli, že jim to za to nestojí.

Bojovat zatnutými zuby, házením písku do soukolí a hlavně tím, že se na to nevykašleme. Bojovat tím, že budeme houževnatější než oni a budeme je tak dlouho pozvolna omílat, až jednoho dne povolí. Takhle to vlastně dělali i obrozenci. Také mluvili o zpuchřelém Rakousku. Také čekali, až to vídeňskou kliku přestane bavit. Chovali se, jako by měli k dispozici celou věčnost.

Dnes je první neděle v měsíci, to obvykle děkuji. Ani tentokrát to nebude jinak.

Děkuji všem, kteří jsou houževnatí. Děkuji všem, kteří přijeli na všechny demonstrace, kteří jezdili podporovat ty své na soudy, kteří přivádějí do sálů další lidi. Děkuji všem, kteří šíří myšlenky alternativy, kteří tomu dávají čas a úsilí. Nejvíc děkuji těm, kteří to dělají každý den a nikdy nevynechají.

Děkuji všem kteří podporují Vidlákovy kydy. Děkuji všem, kteří sáhnou do vrecka, kterým není lhostejný osud tohoto národa, kteří jsou ochotni bojovat, i když mají lliberálové všechny trumfy v rukou. Děkuji všem, kteří jsou ochotni snášet i ty malé výsledky a malá vítězství a kteří necouvnou, když jsou svědky nějaké té prohry. Voda neprorazí kámen silou, ale četností a dlouhodobostí svého působení. Děkuji všem, kteří to chápou a jsou i přes všechny překážky bojovat dál.

Děkuji každému, kdo projevil občanskou odvahu i občanskou neposlušnost. Protože neposlušnost není náš problém. Náš problém je poslušnost. Brzy bude totiž zapotřebí zase bojovat.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (331 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

ruský voják versus americký voják

Průměrný počet slepic: 4.9 (168 hlasů)

a charakterizují dva naprosto odlišné světy a přitom dva kapitalistické státy! Není potřeba mít fištrón Einsteina, abychom pochopili, který má budoucnost a který degeneruje! A také koho z nich máme za kámoše a s kterým jsme vykopali válečnou sekeru. Pokolikáté a zase blbě. Marně vzpomínám, co dobrého k nám po roce 1900 přišlo z Německa, Francie, VB a USA.

Průměrný počet slepic: 4.9 (86 hlasů)
Trvalý odkaz

Ukázalo, se že vstup na Ukrajinu a zahájení 3. světové války neměl Macron ze své hlavy! A do toho Scholz vypustil utajované vojenské informace! Klub „ochotných“ sebevrahů má už 5 členů!

Pokud Ukrajina prohraje, bude NATO ve válce s Ruskem! Americký ministr obrany to prohlásil při kongresovém slyšení a olej do ohně přilil i premiér francouzské vlády, který potvrdil Macronova slova o připravenosti vyslat vojáky na Ukrajinu! Olaf Scholz navíc prozradil, že vojáci Francie a Británie už obsluhují na Ukrajině raketové systémy dlouhého dosahu! A již čtvrtá země potvrdila připravenost k vyslání vojsk na Ukrajinu!

Vstup armád zemí NATO na Ukrajinu je již vlastně jen otázkou velmi krátké doby, protože nyní to vypadá, že každý den se najednou uvolňují informace, které vlastně ukazují, že Ukrajina stojí před porážkou a nyní se už hledají jen důvody a omluvy před širokou a do značné míry zmatenou západní veřejností, že namísto hrdinné ukrajinské armády bude muset proti Rusům bojovat kontingent vojáků z několika zemí NATO.

Pondělní zemětřesení, které svým výrokem o možnosti vyslání vojsk NATO na Ukrajinu odpálil francouzský prezident Emmanuel Macron totiž má pokračování a premiér francouzské vlády Gabriel Attal potvrdil, že Francie chce na Ukrajinu vyslat vojáky, a to k účelu výcviku vojáků AFU, k obsluze PVO systémů a k ostraze několika míst ukrajinské hranice. Macronovo a nyní i Attalovo prohlášení spustilo klasickou konceptuální lavinu, kterou dobře známe a říká se jí rovněž veřejná objednávka.

Cílem vypouštění těchto informací v lavině je navodit u veřejnosti dojem, že již je nejen rozhodnuto, ale vlastně se nic neděje, vlastně je to správně a vlastně se to mělo udělat dávno. Je to v podstatě humpolácké posouvání Overtonova okna, kdy se okno namísto opatrného posouvání rovnou na hulváta vytrhne z pantu, spustí se obrovský řev, veřejnost se zaplaví zoufalými obrázky, neštěstím a semknutými zmrdy, kteří najednou pláčou, že je potřeba udělat vše, aby se zabránilo nejhoršímu. A doslova na hulváta se tak vyrvané Overtonovo okno nasadí na nemyslitelnou díru ve zdi, která vede rovnou na bitevní pole a do války na Ukrajině. A přesně tohle se začalo dít tento týden.

VIDEO: Pokud Ukrajina padne, bude NATO ve válce s Ruskem!….2. března 2024👉 @cz24news

https://cz24.news/moskva-je-na-nohou-po-austinove-vyroku

Průměrný počet slepic: 4.8 (123 hlasů)

https://cz24.news/moskva-je-na-nohou-po-austinove-vyroku-v-kongresu-ukazalo-se-ze-vstup-na-ukrajinu-a-zahajeni-3-svetove-valky-nemel-macron-ze-sve-hlavy-a-do-toho-scholz-vypustil-utajovane-vojenske-informace-klub/

Průměrný počet slepic: 4.7 (31 hlas)

In reply to by Jarda z Brna

Trvalý odkaz

Není. URL, kterou jste uvedl, je jiná - úplná.

A ta funguje, takže za ni děkuji.

Průměrný počet slepic: 1.8 (5 hlasů)

https://cz24.news/moskva-je-na-nohou-po-austinove-vyroku-v-kongresu-ukazalo-se-ze-vstup-na-ukrajinu-a-zahajeni-3-svetove-valky-nemel-macron-ze-sve-hlavy-a-do-toho-scholz-vypustil-utajovane-vojenske-informace-klub/

Průměrný počet slepic: 4.6 (23 hlasů)

To je přesně ten důvod, proč je lepší dávat celé přetisky článků, když už se o tom tématu někdo rozhodne ostatní diskutující informovat a vyzívá tak ostatní k diskusi o daném tématu.

Jak prosté: "není článek, není téma > není o čem diskutovat"

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

Zmizelé články lze najít na web.archive.org takže tady je: http://web.archive.org/web/20240302090454/https://cz24.news/moskva-je-na-nohou-po-austinove-vyroku-v-kongresu-ukazalo-se-ze-vstup-na-ukrajinu-a-zahajeni-3-svetove-valky-nemel-macron-ze-sve-hlavy-a-do-toho-scholz-vypustil-utajovane-vojenske-informace-klub/

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)

Článek existuje i mimo archiv - ale pokud je zájem ho sdílet, je potřeba zkopírovat celou URL adresu až do otazníku nebo křížku - ne její část, to pak nebude fungovat.

Průměrný počet slepic: 3.3 (10 hlasů)

vo co go ???

Průměrný počet slepic: 3.1 (7 hlasů)

Jde o to, že bez správného odkazu se na článek přímo nedostanete.

Průměrný počet slepic: 2.9 (7 hlasů)

Protože jsem byl obviněn za "tapetování". Byl jsem dokonce označen za "krysu" a "trolla" který byl vyslán na náš web z účelem zničit Vidlákovy Kydy! Teď málokdy dávám přetisknutý celý článek. Většinou jen úryvek a na konci uvádím webovou stránku zdroje. Samozřejmě to má jak jste minule výstižně popsal pane Mimaka za následek že zmiňovaná webová adresa může zmizet anebo bude již nesprávná

Průměrný počet slepic: 4 (25 hlasů)

Je to tak, Antoníne - u mě to sice se stránkou funguje, ale asi ne u všech. Taky už pokud možno nedávám celý článek jen proto, aby někdo "nedržkoval", i když je obsah důležitý. Je to tu rozdělené, někteří by ho uvítali, jiní nadávají..., tož když je to delší, dělám kompromis. 

Průměrný počet slepic: 5 (17 hlasů)

Každý je povinen se řídit jen sedmi Vidlákovými pravidly diskuse a kdo je nečetl, nebo neumí číst, ať si je nechá někým přečíst! Není přece ni jednoduššího, než diskusní příspěvek, který my považujeme za blábol nebo tapetování, jednoduše ignorovat. Jak prosté, milý Watsone!

Průměrný počet slepic: 4.6 (23 hlasů)

Jste můj "poetický a básnický anděl strážný"  :-)

kouzelny basnik Zauber

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Ono by stačilo jen dát správnou URL, popř. ji skrýt do odkazu. To by Mája nepochybně zvládla.

Průměrný počet slepic: 2.9 (16 hlasů)

No, dávala jsem vždy odkaz, který otevřít šel - ale viděla jsem, že jsou zde i takové, které se musí zkopírovat do adresního řádku.., tak jsem si to taky zjednodušila (divný je, že já to otevřela i s tím prvním - a Antilibtarde, ale otevřela jsem to i s těmi dalšími, které sem pak dali Jarda z Brna, Host a iw23...).

Takže ještě jednou:          https://cz24.news/…ub/

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

Děkuji, takto to nyní už funguje.

Co se týče toho, že Vám fungovala i nekompletní adresa, tak pokud už jste měla stránku otevřenou, mohla být automaticky doplněna - to jsou ty vymoženosti moderních prohlížečů.

Průměrný počet slepic: 2.8 (9 hlasů)

- ruské základny a muniční sklady! Na uniklé nahrávce špičky Luftwaffe plánovaly, jak řídit přes německou armádní družici rakety Taurus proti ruským cílům skrze středisko výrobce raket, aby z útoku nemohla být obviňována německá armáda a vláda v Berlíně! Rusové zveřejněním nahrávky zřejmě zabránili III. sv. válce!

Ředitelka ruské televizní stanice RT Margarita Simonyan publikovala v pátek na ruské sociální síti VKontakte na svém kanálu uniklou nahrávku konferenčního telefonického rozhovoru špiček německých ozbrojených sil, jak se domlouvaly na tom, jak zajistit navigaci a řízení raket Taurus z letiště Büchel Air Base německé Luftwaffe způsobem, aby Moskva nemohla obvinit německou armádu a tím pádem německou vládu z přímé intervence německých ozbrojených sil proti Ruské armádě na Ukrajině.

Uniklý rozhovor nahrála ruská vojenská rozvědka GRU, zřejmě 11. oddělení kybernetických operací, a to díky zranitelnosti komunikační platformy Webex. Německá vláda nařídila platformě X/Twitter blokování nahrávky pro německé uživatele sociální sítě [1], přičemž německá vláda již nepřímo potvrdila pravost nahrávky a kancléř Olaf Scholz nařídil vyšetřování události, protože německá média už od víkendu shodně tvrdí, že se jednalo o akci za zády kancléře, bez jeho vědomí a zřejmě šlo o operaci na podnět amerických a britských tajných služeb.

Německá armáda v uniklé nahrávce plánovala údery raketami Taurus na Krymský most a ruské základny!

Simonyanová na své stránce na sítí VKontakte zveřejnila [2] přepis telefonátu z 19. února v délce více než 38 minut a uvedla, že jeho účastníky byli šéf německého letectva (Luftwaffe) generál Ingo Gerhartz, zástupce náčelníka generálního štábu pro speciální operace, brigádní generál Frank Graefe a další dva lidé. Krátce poté Simonyanová zveřejnila na svém kanálu Telegram zvukový záznam diskuse i v němčině. Výše jsem pro vás připravil video s nejdůležitějším výřezem nahrávky s českými titulky, kde zaznělo to nejdůležitější.

Důstojníci diskutovali o operačních a zaměřovacích detailech raket dlouhého doletu Taurus, o jejichž vyslání na Ukrajinu Německo debatovalo, jako by to již bylo dohodnuto – a o tom, jak zachovat věrohodné popírání, aby se Německo vyhnulo překročení “červené linie” přímé účasti Německa ve válce s Ruskem.

Vysoké šarže Luftwaffe se domlouvaly, jak zamaskovat před Rusy navádění raket Taurus na ruské cíle z německé letecké základny....        celé zde:  https://aeronet.news/…um/

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)