Startovní čára

Autor

Přátelé, dovolte mi dneska první analýzu pro eurovolby. Ještě nám nezazněl startovní výstřel z pistole, ale na startovní čáře už se nám rozcvičují jednotlivé kandidátky. Už známe většinu jmen, většinu koučů a v některých případech i loutkovodiče v zákulisí. Kolem dálnic se začínají vynořovat bilbórdy, agentury dávají první průzkumy, politologové dávají první vyjádření. Tož já se k nim také přidám.

Začnu Babišem. Ten totiž hraje úplně jinou ligu než všichni ostatní. Je na prvním místě ve všech průzkumech, těm druhým ujíždí o parník, na kampaň má vyčleněno víc než dost peněz a nepochybuji o tom, že vše bude manažersky dokonale zvládnuto. Na druhou stranu je na první pohled vidět, že eurovolební preference se nepotkávají s preferencemi voleb do poslanecké sněmovny.

Hnutí ANO má totiž před sebou tři překážky. Jourovou, Charanzovou a Maxovou. Tyhle tři Babišovi berou hlasy, protože to byl on, kdo je vyzdvihl do vysokých funkcí a jim se moc zalíbila. Obzvlášť Jourové. Za poslední europoslanecké období se navíc veřejné mínění značně proměnilo. Když jsme je do europarlamentu volili naposledy, nikdo nevěděl ani o covidu ani o válce na Ukrajině. Nikdo také ještě neřešil dezinformace a mluvilo se především o muslimské migraci a dobrovolné solidaritě.

To je všechno dávno pryč, jen ty tři grácie zůstaly a „může za to Babiš.“ Dobré časy plné pozitiv a sociálních jistot skončily, z Jourové se stala vrchní cenzorka, všichni jsme zchudli, EU rozjíždí grýndýl i válku a Charanzová s Maxovou jsou nadšeně pro.

Osobně bych čekal, že alespoň část kampaně bude zaměřena právě na to, aby se ANO co nejvíc oddělilo od těchto tří.

Na druhém místě je (zatím) SPOLUkoalice. A myslím, že toho už teď všichni litují. Vondra, Niedermayer a Zdechovský. Tři vzájemné koule na noze. Lidovci jsou dávno pod pětiprocentní hranicí díky Jurečkovi a Výbornému a Zdechovský s tím těžko něco udělá. Už neobhajuje paní Michalákovou ani kamioňáky ve Francii, teď se svléká do půl těla a kupuje Tomíkovi vzduchovku, aby ukázal připravenost boje proti Rusku.

Niedermayer někam zmizel. Párkrát jsem viděl nějaká hesla o tom, jak je v Evropě dobře, ale asi to moc nefunguje, tak udělali alespoň gerilový marketing. Vondra má na plakátech napsáno, že patří mezi TOP 100 europoslanců.

Samotný Saša Vondra ze sebe udělal debila svým pafletem proti Jandejskovi, který byl tak ubohý, že mu to nesežrali ani liberálové, ani Terezie Tománková. Navíc, jeho šarm elektrického úhoře je někde pryč. Na první pohled je vidět, že Vondra musel v zákulisí hodně bojovat proti společné koalici, ale nepovedlo se mu to. A tak jde do voleb tak nějak bez espritu.

Zato STAN s Rakušanem jsou na koni. Udělali si dobrou kampaň jako přípravu. Rakušan si objel republiku, ukázal, že se nebojí dezolátů…. sice na to potřeboval placený kompars a ochranku jak americký prezident… ale přinese mu to body mezi městskými zdegenerovanými liberály, pro které je Vítek najednou hrdina. Tak velký hrdina, že se do něj pouští i Ivan Bartoš, protože Piráti a STAN se přetahují o stejné voliče z Prahy, Brna a dalších velkých měst. Těmto voličům v principu nevadí ani Danuše Nerudová, naopak je přitahuje… zřejmě proto, že je na to inteligenčně stejně jako oni.

Osobně si ale myslím, že Vítkova dobře vedená kampaň vezme zasvé, jakmile Prezidentuše promluví. Málokdy vidíte něco tak podprůměrného. Proto bych doporučil Pirátům, aby se zaměřili na ty chytřejší liberály a ty blbější nechali STANu… aha, už vím, v čem je chyba této úvahy. Těch chytrých moc nebude… naposledy to stačilo na čtyři poslance…

U SPD na mou duši váhám. Okamura udělal koalici s Trikolorou a jako lídra kandidátky dal Petra Macha, který už europoslancem byl za Svobodné a nechal toho v půlce mandátu, že nemá cenu se o něco pokoušet. Lídrem se nestal Ivan David, který v zemědělském ojrovýboru odvedl dost práce, k tomu založil informační server Nová republika a byl mezi lidmi známý. Podle všeho, co o české politice vím, je to prostě chyba, podobně jako s Baštou v prezidentských volbách.

Jeden průzkum preferencí by mi dával za pravdu – SPD v něm má kousek přes 7%. Což by odpovídalo typické české politické matematice, že desetiprocentní SPD plus tříprocentní Trikolora mají dohromady sedm procent. Ano, přesně tohle mluví proti spojování. Upečete koalici a víc voličů ztratíte než získáte.

Ale jiný průzkum zase ukazuje, že SPD je na svých číslech a kampaň ještě nezačala. Osobně ale budu velmi zvědavý, jak půjdou dohromady Mach a Majerová s převážně levicovými voliči SPD. Ne, že by to nešlo, ale Mach bude muset hodně ubrat na svých libertariánských tezích a Majerová bude muset začít podporovat referenda o vystoupení z EU či NATO. Oba se navíc budou muset odnaučit slova jako placené zdravotnictví a školné. Pokud se neudrží, bude to průšvih.

SOC-DEM nemíním komentovat. To je ztráta času i kdyby tam měli deset Zaorálků. Dokud budou mít v čele Šmardu a mezi členy lidi, kteří ho volí, tak mohou jít jedině dolů. Šmarda je jeden z těch, co se nezapomněl vymezit proti zlému dezinformátorovi Vidlákovi, jak mě nazvala Mazancová, kterou za to teď vyšetřuje policie. Kdo by volil SOC-DEM, když to může hodit Bartošovi nebo Rakušanovi? SOC-DEM má na podzim volební sjezd a já se nemohu ubránit dojmu, že pracují na tom, aby do té doby defintivně zmizeli z dějin a nebylo už co reformovat.

Další, nad kým váhám, jsou Motoristé s Přísahou. S Petrem Macinkou jsem se osobně potkal a Institut Václava Klause z něj čiší na sto honů, takže si na svoje pravicové voliče sáhne. Motoristé umějí být radikálně uměření, rádi si je zvou do televize, jejich názory na válku na Ukrajině či NATO jsou stejné jako názory starého Klause. Kdybych byl zhrzelý volič ODS, který vzpomíná na dávnou slávu, Macinka by mě asi hodně přitahoval.

Ale neumím číst Šlachtu. Vůbec. On to má jako bývalý elitní policajt tak trochu v popisu práce, ale nedokážu k němu říct vůbec nic. Prozatím se přikláním k tezi blogera D-Fense, který říká, že řidič a policajt nejdou dohromady. Opět nejsem sám, kdo váhá. Jeden průzkum jim připisuje skoro pět procent, druhý jim připisuje kousek přes dvě procenta. Prostě záleží, jakých lidí se zrovna zeptáte… Pokud bych jim mohl něco doporučit, tak zapracovat právě na tom, aby Šlachta nebyl jako tajemný hrad v Karpatech.

Svobodní mají silnou kandidátku. Šichtařová a Gregor, to jsou dobrá jména a nejen oni. V jejich případě hodlám počkat na nějaký další průzkum, než se k nim vyjádřím. Na to, kolik politické práce odvedli, jsou jejich preference docela nízké.

Generál Blaško podle mě nemá šanci. Protože Vandas, protože Adam B. Bartoš, bez ohledu na Rozumné Petra Haniga i bez ohledu na Vítovou. Věřím, že si tam všichni asi docela rozumějí, ale jsou předsudky, které voliči nepřekousnou. Osobně bych se hodně divil, kdyby překročili jedno procento.

Na závěr jsem si nechal to, co se mě tak nějak dotýká i osobně. Oheň a vodu. PRO a STAČILO! Rajchla a Konečnou.

PRO si loni na svém volebním sněmu odhlasovalo, že nepůjde cestou aktivistů Rédové, Březiny, Moose a tak trochu cestou mou. Naopak půjde cestou Vacka, Drbohlava, Turkové, Viktorína a Haška. Výsledek se brzy dostavil a viděli jsme ho na sobotní demonstraci. Osobně nevěřím v žádný zázračný zvrat. Jestliže od září ubyly dvě třetiny aktivních příznivců, kteří běžně na demonstrace jezdí, ale tentokrát nepřijeli, ačkoliv o termínu věděli už od podzimu, tak to má vážný důvod. Navíc, začít ostrou část kampaně v podstatě neúspěšnou demonstrací… to je hendikep jak sviňa. Omlouvám se všem příznivcům strany PRO, ale od podzimního sjezdu strany už to není ta stejná strana jako v létě a všichni to hlasování nohama na Václaváku viděli.

PRO se prostě zaměřilo na hlasy zhrzených pravicových voličů ODS a zařadilo se do stejné fronty, jako víceméně všichni ostatní. I SPD má Macha, aby pro ně lovil právě v těchto vodách. Chcimíry odradil Vacek, čestné vesnické Moraváky odradil Hašek, aktivisty odradil Viktorín… A jestli to tak není, proč bylo na Václaváku tak málo lidí?

Kateřina Konečná naopak šla cestou, kterou PRO odmítlo. Udělala koaliční kandidátku, dala jí marketingově velmi dobrý název a udělala to, co po čem se dva roky volalo. Spojila se přesně s těmi, které PRO odmítalo. Vzala na kandidátku chcimíry a pracovité aktivisty. Ty, kteří se angažovali v organizování demonstrací, mírových pochodech a kteří jsou schopni dělat marketing s velkým dosah. Zároveň si Kačka dokázala dát pozor, aby si tam nevzala nějakého jájínka nebo narcise, který by jim to rozvracel zevnitř. STAČILO! se zaměřilo na propadlé hlasy z minulých voleb a postaralo se, aby k nim mělo informační kanály.

Drze řeknu, že Kateřina Konečná četla můj blog obzvláště pozorně… Součástí její koalice jsou (zatím) tři strany a nominované nezávislé osobnosti… Lidi ze Svatopluku, Národní rady obnovy, aktivisté z demonstrací…

Zároveň došlo k situaci, která se u nás asi ještě nestala. Nalevo je úplně prázdno. S výjimkou Babiše, který hraje svoji vlastní hru s vlastními problémy, všichni ostatní krouží kolem politické zdechliny ODS a řadí se do fronty na její preference. Klasický levicový pracující volič se tentokrát vlastně nemá mezi kým se rozhodovat. Buď to hodí STAČILO! nebo bude hodně skřípat zuby. Když je někde tlačenice, jinde je zase pěkně volno. Někdy se budu muset zeptat, jestli to takhle plánovali a nebo to prostě tak pěkně vyšlo.

Výsledek STAČILO! se také brzy dostavil. Ani majnstrým se netají tím, že Konečná jde nahoru. Vítězná strategie se uprostřed zápasu nemění, takže bych očekával, že do definitivního uzavření kandidátek ještě klidně nějaké výrazné jméno přibude. A kromě oficiální kampaně uvidíme ještě i spoustu marketingových počinů jednotlivých kandidátů, protože to tak dělali i předtím.

Do voleb se toho ještě hodně stane. Dějiny se nebudou ohlížet, že tady v Kotlince volíme. Ještě přiletí nějaké černé labutě, tedy události, které nikdo nepředvídá a ty mohou všechny volební strategie postavit na hlavu. Ale teď, chvíli před startem, bych viděl karty rozdané takto.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (310 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

FIALO STACILO

Průměrný počet slepic: 4.6 (212 hlasů)

Ďourová by zasloužila na jouru. 😩👎

🤮

Průměrný počet slepic: 4.6 (95 hlasů)

jourova pohlavi

Průměrný počet slepic: 4.2 (55 hlasů)

No, to tu ještě nebylo, aby něco stačilo!

Průměrný počet slepic: 4.3 (38 hlasů)

za litr, snad i za kilo. Jenže, na mém čele vyvstávají chmury, vždyť jsem volič Okamury!

Průměrný počet slepic: 4.6 (37 hlasů)

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná má pro nás jednu dobrou zprávu týkající se korespondenční volby viz video.

Petici proti zavedení korespondenční volby podepsalo 10.000 lidí. Otázka tak může být otevřena na půdě Poslanecké sněmovny.

50 vteřinové video + zdroj zde: https://t.me/neCT24/53093
 

Průměrný počet slepic: 4.8 (64 hlasů)

konečně bojuje za komunisty statečně! Filip svojí umírněností dostal stranu do nemilosti. A Dolejš to vedl ještě dolejš.

Průměrný počet slepic: 4.5 (38 hlasů)

VIDEO: Petra Rédová a Daniel Sterzik - Vidlák, za koalici Stačilo!, v Táboře 18. 1. 2024

video zde: https://www.youtube.com/watch?v=Biq47HgDcUg

Průměrný počet slepic: 4.2 (23 hlasů)

inteligentní dá na plakát STAČILO  Nato a EU, tak potom má můj hlas jistý. A to, že i mééédia připouštějí, že je na vzestupu, je spíše varováním, nežli povzbuzením.  Takže za mně tedy Konečná rozhodně NE, alespoň prozatím.

Průměrný počet slepic: 2.7 (29 hlasů)

že z tohoto mraku pršet nebude. Ale i tak přeji paní Konečné úspěšné tažení!

Průměrný počet slepic: 4.6 (26 hlasů)
Trvalý odkaz

Profesor Petr Drulák byl z Ústavu mezinárodních vztahů vyhozen neprávem.

Dnes o tom definitivně rozhodl Městský soud v Praze. V praxi to znamená, že výpověď, kterou Drulák dostal, je neplatná.

Zaměstnavatel bude muset vzít profesora Druláka zpět a vyplatit mu mzdu za celé období.

Profesor Drulák od počátku upozorňoval, že příčinou vyhazovu byla snaha zbavit se ho kvůli jeho „nepohodlným“ názorům.

Ústav je zřizen ministerstvem zahraničí, v jehož čele v té době stál Jan Lipavský.

zdroj: https://t.me/neCT24/53068
 

Průměrný počet slepic: 4.6 (115 hlasů)
Trvalý odkaz

NATO REZERVY

Průměrný počet slepic: 4.7 (138 hlasů)

takový narativ: Co jim takhle na hlavy navléknout prezervativ.

Průměrný počet slepic: 4.4 (23 hlasů)
Trvalý odkaz

„Zelenskyj skončil, jeho režim umírá, NATO je v rozkladu a bojí se přiznat zjevnou skutečnost, že válka je zcela ztracená.“

Bývalý plukovník americké armády Douglas Abbott Macgregor řekl nahlas to, co nechápe většina lidí na Západě.

tři minutové video z českými titulky ve zdroji viz níže:

zdroj zde: https://t.me/neCT24/53074
 

Průměrný počet slepic: 4.4 (54 hlasů)
Trvalý odkaz

hnuti ano

babis nezavlecu cr do valky

 

video:
https://www.youtube.com/watch?v=SyYPJVPib6k

 

Vidlák o Babišovi:
Babiš. Ten hraje úplně jinou ligu než všichni ostatní. Je na prvním místě ve všech průzkumech, těm druhým ujíždí o parník, na kampaň má vyčleněno víc než dost peněz a nepochybuji o tom, že vše bude manažersky dokonale zvládnuto.

Hnutí ANO má tři překážky. Jourovou, Charanzovou a Maxovou
Tyhle tři Babišovi berou hlasy, protože to byl on, kdo je vyzdvihl do vysokých funkcí a jim se moc zalíbila. Obzvlášť Jourové.  Tyto tři grácie zůstaly a „může za to Babiš.“ Dobré časy plné pozitiv a sociálních jistot skončily, z Jourové se stala vrchní cenzorka, všichni jsme zchudli, EU rozjíždí grýndýl i válku a Charanzová s Maxovou jsou nadšeně pro.

ANO  BABIŠ
NE  Jourová, Charanzová, Maxová

 

Průměrný počet slepic: 4.1 (65 hlasů)

..s Ďourovou to Babišák pos..l, a kdyby jen jednou, ale on hned dvakrát, což mu vyčetl jak Fico tak Orbán.

Myslím, že v EUvolbách narozdíl od PS můžeme volit srdcem. Na výsledku u nás pramálo záleží, ale jako lakmusový papírek dobrý.

STAN si možná nasral do hnízda s Blbuší, protože nejenže není ani mladá ani pohledná, ale narozdíl od PePy nedokáže nechat tu svoji nevymáchanou tlamu zavřenou, což je jedině dobře. Na její nové vejšplechty se skoro těším. Kolik pohlaví to bude tentokrát? Už ani někteří mladí jí to nežerou.

U Motoristů s Přísahou vůbec nejde o Šlachtu, ale o Turka. Těžko si lze představit ňákou debatu s Šlachtou, ale s Turkem, to bejvá slušná kanonáda. A u mladých může nakonec vyhrát spíš než Tetuše Prázdnuše. Už teď jí Hranatost nakládá tak, že musí cenzůrovat komentáře.

Jinak pěkné summary. Vidlákova náklonost k Stačilo je už poměrně známá a z části i pochopitelná, stejně jako postoj k PRO.

Jindra měl dobrý plán, ale asi netušil, jací jsou Češi po očkování vymytí idioti. Sytý hladovému neveří. Většina se má pořád moc dobře na to, aby se probudila. A ti co se maj špatně, maj svých problémů dost. A snažit se lidi probudit násilím má často spíše opačný účinek.

Díky Antoníne, strany oslepicovány, každému co jeho jest.

Průměrný počet slepic: 4.6 (69 hlasů)

In reply to by Andy79

Trvalý odkaz

Blbuše je "mladá a krásná" asi tak jako je "krásný" přerostlý trpaslík Pávek (pro jednodušší jedince) 

😡

 

Průměrný počet slepic: 4.4 (33 hlasů)

Volit Babiše? Co mě se tedy týče, tak za Fialy jsme v prdeli a za Babiše budeme v píče!

Průměrný počet slepic: 3.5 (59 hlasů)

vám povím fejk: Babiš je ve skutečnosti slovenský Švejk!  A tak z Jury Jánošíka, pražský Pepíku se mu teď říká!

Průměrný počet slepic: 3.6 (26 hlasů)

že tato krutá pravda nejde ani zrýmovat, ale Zauber to dokázal! Jasných 5 slepic!!!!! (ale Babišovi nic - ani jednu)

Průměrný počet slepic: 2.5 (21 hlas)

jsem Rade rád, že jsi kamarád! A tak i já ti mohu pět slepic dát.

Průměrný počet slepic: 3.1 (18 hlasů)

In reply to by Zauber

Trvalý odkaz

dávám pět slepic, i když vím, že jsou na nic :-)

Průměrný počet slepic: 2.3 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

spd

Průměrný počet slepic: 4.2 (73 hlasů)

In reply to by Antonín

Trvalý odkaz

Mamma Mia! Líp bude jen za Tomia!

Průměrný počet slepic: 3.6 (44 hlasů)
Trvalý odkaz

PRO

Průměrný počet slepic: 3.7 (46 hlasů)

In reply to by Antonín

Trvalý odkaz

Proč má silný lídr slabou stranu? Já se divit nepřestanu.

Průměrný počet slepic: 3.3 (49 hlasů)
Trvalý odkaz

SPOLU KOALICE

Průměrný počet slepic: 1.4 (70 hlasů)

Aha, vidím, jedna slepice!

Průměrný počet slepic: 3.9 (46 hlasů)

tu zřejmě  bolí, že kromě jedné slepice vidím samé voly!

Průměrný počet slepic: 4.5 (58 hlasů)
Trvalý odkaz

MOTORISTE PRISAHA

Průměrný počet slepic: 3.5 (34 hlasů)

Můza na mě nesahá. Jó, to například Pe-Pa je  motorkář a navíc s umělou inteligencí!

Průměrný počet slepic: 3.9 (27 hlasů)

Krásní, mladí, jen ta faleš na nich vadí!

Průměrný počet slepic: 4.7 (53 hlasů)

Tahle "princezna" o sobě řekla, že jediný její nedostatek je, že je cituji "mladá a hezká".  

Tak buď  se ještě nikdy neviděla v zrcadle, nebo to je nadutá a sebestředná lhářka bez špetky sebereflexe.  A je zajímavý, že o  maléru na VŠ zemědělské  kde působila  meeédia mlčí jak Tajemný hrad v Karpatech.   

Průměrný počet slepic: 4.6 (39 hlasů)

Vona kvákla, že je mladá a pohledná. No některýmu dobrodruhovi se může zdát pohledný i povrch měsíce.

Průměrný počet slepic: 4.7 (30 hlasů)

Jediný, kdo mohl říct o té "opici" (omlouvám se opicím), že je "mladá a krásná" - musí být nějaký stařec s osmi dioptriemi (možná její manžel...:-))

Průměrný počet slepic: 4.8 (23 hlasů)

bez retuše.

Průměrný počet slepic: 4.6 (41 hlas)

In reply to by Zauber

Trvalý odkaz

S Danuší se skvrnami na duši to nemůže být dobré ani s retuší.  

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

Ne prezidentka-Ty jsi eurokomisařka!

Průměrný počet slepic: 4.2 (49 hlasů)

ta Danuše barevná, mohla by být carevna!

Průměrný počet slepic: 4.1 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

soc demo

Průměrný počet slepic: 2.3 (32 hlasů)
Trvalý odkaz

Čekání na Godota... Přijde, nepřijde, už nemusí...

Průměrný počet slepic: 4.3 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

I když mu svého času přezdívali. Za-dolárek!

Průměrný počet slepic: 4.3 (21 hlas)
Trvalý odkaz

Vidláku zkuste si všimnout kam se dostala politika r. 2024. Pár málopočetných partiček lidí, nebo dokonce jedinců (Babiš), kteří nereprezentují názory své voličské základny (alespoň jsem o žádných předvolebních sněmech, sjezdech nic neslyšel) majících peníze bůhví odkud, jsou připraveni uchňapnout moc. A pak si dělat co se jim zlíbí. To má být ta demokracie?

Průměrný počet slepic: 4.5 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

na startovní čáře kampaně k volbám do Evropského parlamentu nepochybně stojíme, potvrzujete to v dnešních obrazových příspěvcích. Rád bych navázal jinak.

Nevydržel jsem s psychickou Velikonoční dovolenou a opět píši....

Součástí kampaně jsou a budou také podpásovky typu odstraňování běžného přístupu k některým, vybraným informacím. Petr Bureš se nevyjadřuje úplně otevřeně, protože je "spokojený" že může pokračovat ZATÍM na jiném kanále, než jen na YouTube.

Proto předkládám odkaz na včerejší Skálovu simultánku, kterou je dobré si vyposlechnout přinejmenším v části, než přistoupí k dotazům sledujících. I dál se doslechnete mnohého výživného. Nejde zde o předvolební kampaň, ale o informace, které nikde jinde nejspíš nevyčtete, nebo nevyslechnete a nejsou to lži a překrucování. Mohl bych je popisovat, ale také zkreslit a to nechci.

Skálova simultánka (rumble.com)

Postup jak se dostat na tom kanále k dalším odkazům z dílny Petr Bureš TV naleznete zde:

Rumble - vytvoření účtu :: Petr Bureš TV (petrburestv.cz)

Nakonec přidám drobnost ze své hlavy k předvolební kampani:

Jste zde vesměs lidé, kteří nejsou sympatizanty současné demoliční pětikoalice a s ní spojených funkčních institucí. Nevyzývám k jednoznačnému nasměrování, které JÁ nezměním v žádném případě, tedy ke koalici STAČILO! Jste zde lidé, kteří uvažují, po svém, s tím se dá těžko něco dělat. Jistě máte své důvody, pevnou úvahu.

Vyzývám vás, abyste svůj přístup k volbě řešili s realitou vývoje a nenechávali si rozhodnutí na dobu za plentou, tak jak jsem popsal jinde. Volte s "vlastní jistotou" a pokuste se uvažovat v souvislosti se základním zájmem toho, co spojuje větší část mimo parlamentní scény, tedy přerušení moci současných mocných a zcela určitě změnu společenského systému v té formě, jak jej prožíváme za posledních cca třicet let s vyvrcholením po posledních parlamentních volbách. Fiala a jeho partička jsou jen završení dlouhodobého vývoje. 

Potřebné změny v EP by měli naznačovat zvolení poslanci, kteří mohou mít různé názory na ideologické zaměření mezi jednotlivými stranami, nebo koalicemi za které jsou tam vysíláni, ale to co je spojuje, je národní zájem. V tom smyslu by měli poslanci napříč stranami dojít ke společným závěrům a ty v jednotlivých částech parlamentu prosazovat. Způsoby volby konkrétního hlasování by měli všichni společně konzultovat před jednáním a ne až se ostřelovat v televizním vysílání s důrazem na období před následujícími volbami. vzájemně si vypomáhat k objektivnímu chápání přijímaných usnesení v EP.  Měli by průběžně znát vzájemný přístup, který jednotlivce vedl ke konkrétnímu hlasování. V to vidím NÁRODNÍ sjednocení poslanců za ČR. 

Do krajských voleb bude logické, že budou své kandidátky řešit možná trochu jinak, víc na základě stranických zájmů, ale opět se zadáním omezit moc aktuálně vládnoucích  reprezentací, které lezou do zadele současné vládní koalice. I rozdílné politické směry musí mít povinnost neválcovat opoziční skupiny, ale hledat společná východiska k řešení otázek zejména v tom, co ve výsledku překračuje délku mandátu zvolených reprezentací.

Do senátu určitě půjde už před volbami taktizovat, nabízet kandidátky napříč mimoparlamentní opozicí, aby zástupci v senátu byli schopni "kontrolovat politiku" výstupů parlamentu tak, jak to vyhovuje občanské společnosti a ne úzkému pohledu válcující parlamentní a vládní koalice. To může být potom předpokladem k možné společenské změně v jakkoliv vzdálených parlamentních volbách. 

Ve svých předvolebních úvahách pracujte s argumenty, podporujte své spřízněné kandidáty, ale pokud máte sílu a snad i trošku rozumu a máte autoritu ve vztahu ke SVÝM KANDIDÁTŮM, orientujte je ke společnému cíli, ke změně bídy (nemyslím té hmotné, ta se může přiblížit nekonáním) řízené současnou hrůzou politické kultury aktuálního parlamentu.

Já jen za sebe připomínám, že zatím snad nejvýraznější, jak říkává pan Skála, společensky nejrozkročenější je STAČILO!

Přál bych vedle svých oblíbenců ve STAČILO!, kandidátům SPD, i PRO, aby v případě zvolení, byli schopní prosadit své kandidáty a aby v politické praxi ve funkcích byli schopni potlačit svůj odpor, s odkazem na minulost, k některým subjektům, kterých se nejspíš stejně nezbaví, ale se kterými mohou mnohem spolehlivěji řešit aspoň část společně chápaných otázek v dalším vývoj naší země. Zároveň aby byli schopni přijmout do svých předvolebních řad i hnutí a straničky, které budou chápat vývoj politiky podobně a rozšířit tak schopnost občanů dosáhnout faktické změny.

Jiná cesta ke změně neexistuje.

Průměrný počet slepic: 4.4 (40 hlasů)
Trvalý odkaz

Když tady pan Antonín postoval předvolební plakáty různých stran, abychom si mohli snáze  vybrat svého kandidáta, tak já se pokusím porovnat předvolební programy "vlasteneckých" stran.

Porovnání programů Přísahy, SPD, Svobodných, Stačilo! a PRO

ZDROJ: https://programydovoleb.cz/volby/evropske-volby/161

(strana PRO tu nemá ani program, ani kandidáty, takže jsem použil program z jejich stránek. Není to ale zjevně program do Eurovoleb, protože tam chybí hodně věcí o kterých teď Rajchl aktuálně mluví.)

SHRNUTÍ:

PROTI MIGRACI- Přísaha, SPD, Svobodní, Stačilo, PRO= všichni

ZACHOVÁNÍ PRÁVA VETA- Přísaha, SPD, Svobodní, Stačilo (Rovné a suverénní postavení České republiky v EU ?) , PRO= všichni

PROTI GREEN DEALU- Přísaha, SPD, Svobodní, Stačilo, PRO = všichni

PROTI EURU- Přísaha, SPD, Svobodní, Stačilo, PRO = všichni

PRO SVOBODU SLOVA- SPD, Svobodní, Stačilo (Ochrana svobod a soukromí obyvatel?), PRO= bez Přísahy všichni

ZACHOVÁNÍ SPALOVACÍCH MOTORŮ- Přísaha, SPD, Svobodní, Stačilo (Konec zeleného blouznění ?), PRO (konec zelených nesmyslů ?)= všichni

PROTI DIKTÁTU BRUSELU- SPD, PRO

PRO ZACHOVÁNÍ HOTOVOSTI- SPD, Svobodní

POTRAVINOVÁ SOBĚSTAČNOST- SPD, Stačilo, PRO

TRADIČNÍ RODINA- SPD, PRO

PROTI POZITIVNÍ DISKRIMINACI- SPD

NEFINANCOVÁNÍ POLITICKÝCH NEZISKOVEK- SPD, PRO

NEFINANCOVÁNÍ VÁLKY- SPD, Stačilo (Předpokladem spolupráce je mír?), PRO

NEPŘIJMUTÍ UKRAJINY DO NATO- SPD

PROTI PROLOMENÍ BENEŠOVÝCH DEKRETŮ- SPD

PROTI DIGITÁLNÍ IDENTITĚ- SPD

OBRANA PRÁVA DRŽET ZBRAŇ- SPD

PROTI ARMÁDĚ EU A POLICII EU- SPD, Svobodní

PROTI DOTACÍM NA NESMYSLY- SPD

PROTI NESMYSLNÝM REGULACÍM PODNIKATELŮ- SPD

PRO VYŠETŘENÍ COVIDU- Svobodní, PRO

PROTI DVOJÍ KVALITĚ POTRAVIN- Stačilo

DOSTUPNOST ZDRAVOTNÍ PÉČE- Stačilo, PRO

STRATEGICKÁ INFRASTRUKTURA VE VEŘEJNÉM VLASTNICTVÍ- Stačilo

KONEC ODSÁVÁNÍ ZISKŮ DO ZAHRANIČÍ- Stačilo, PRO

NEZÁVISLOST BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK- PRO

MODERNIZACE EKONOMIKY A INFRASTRUKTURY- Stačilo, PRO

A jak říká pan Vidlák: Tož dumejte, dumejte :-)

 

Průměrný počet slepic: 4.7 (39 hlasů)
Trvalý odkaz

Se Šlachtou jsem dělal vejšku. Tehdy byl ještě řadovým lovcem lebek, jeho pozdější útvar zatím v té známé formě neexistoval. Chlastat s námi nechodil, protože jeho volný čas byla jízda na motorce a záliba v běhání. Nebylo mu líno v noci vstát, aby šel vytěžit "jazyka" (bonzák). Celkově byl však tuze přátelský a rád pomohl. S každým se dal do řeči a byla s ním sranda. Toto popsané se dělo na přelomu posledních století. Volit jej nebudu pro jeho neochotu odchodu z EU, kteroužto informaci mám toliko z médií, neb po Robertově vstupu do politiky jsem s ním už neměl klábos.

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)
Trvalý odkaz

https://photos.app.goo.gl/EwEMMLm8CodZcUvs7

Průměrný počet slepic: 4.4 (17 hlasů)