opozice

Články

Čím hůř, tím líp

Autor
Štítky

ak se nám Blyštivý Péťa pochválil na Colours of Ostrava, že prý jsme nejúspěšnější postkomunistická země… Jsme prý světovou špičkou v dopravě a v obraně… Byla to tak blbé, trapné a ubohé, že to bylo moc i na leckterého liberálního demokrata a pravdomluvného novináře. Markéta Pekarová Adamová se rozhodla v preferenčním sešupu následovat Lidovce a prý znovu navrhla, aby se uvalila spotřební daň na tichá vína.

Chcete to jinak?

Autor

Dnes budu pokračovat v tom, co jsem načal včera. Propadem voličských preferencí vládních stran. Včera jsem se na celou věci díval z pohledu Blyštivého Péti a jeho skvadry a tvrdil jsem, že začnou dělat stále větší chyby, neb příliš jasně ukázali celému národu, že jsou blbci. Preference pětikolky budou dále klesat, jejich snahy zachránit situaci budou stále křečovitější a jejich voliči budou odcházet především k Andreji Babišovi, protože se rozhodl být hentou systémovou opozicí.

Dost vražedné gesto

Autor

Když jsem psal svůj včerejší článek, myslel jsem, že na schválení obranné smlouvy s USA je zapotřebí ústavní většina. Ale hned po zveřejnění jsem se dozvěděl, že stačí prostá většina v poslanecké sněmovně i senátu. Tím pádem jejímu schválení nestojí nic v cestě, protože v obou komorách má Pětikolka většinu. Smlouva schválena bude a vláda bude mít v rukou všechny nástroje, které jsem včera popsal. Žádný zázrak se nestane, naše zemička holt bude mít prozápadní orientaci i s vazalskou smlouvou.

To je spěchu...

Autor

Aniž bych chtěl machrovat, zdá se, že jsem včera měl pravdu. Žádné bombastické prohlášení od Putina či Bidena nepřišlo. Oba jen potvrdili, že se bude pokračovat, protože je ještě dost zbraní i dost lidí ochotných se nechat zabít za henty evropské hodnoty. Válka je zřejmě stabilizovaná a já s dovolením budu předpokládat, že velcí kluci už k sobě mají cestičku díky které vědí, jak to dopadne.

Jak si vyberete?

Autor

Co udělá hospodář, když vidí, jak se stahují černá mračna a blíží se?  Pozavírá okna a dveře, zabezpečí vše co by mohlo ulétnout, nakoukne do okapů, zda nejsou ucpané... tedy takhle to dělám já. Mám dvůr a zahradu ve zhruba třímetrovém převýšení a letní bouřka umí nadělat paseku. Udělal jsem spoustu opatření, aby se mi voda ze zahrady nehnala rovnou do vrat průjezdu, ale stejně udržuju čisté odtokové kanálky a když se objeví mraky, pro jistotu to zkontroluju. Bouřka pak zpravidla projde bez škod. 

Jiřík z Poděbrad a Matyáš Korvín

Autor

Krátký symposijní úvodník: 

Přátelé. Dneškem přichází chvíle, kdy se zcela vážně můžete hlásit na naše vidlácké symposium. V liště popd hlavičkou je ode dneška záložka, kde budu zveřejňovat přihlášené účastníky. Samozřejmě jen podle nicku a bez adresy. U každého jména bude uveden okres kde bydlí, abyste když tak mohli přemýšlet o tom, kdo s kým by se třeba svezl. Kontakty budu zatím navzájem zprostředkovávat já a to mailem.