válka

Články

Líhně ruských fanoušků

Autor

Líhně ruských fanoušků – litterate.cz

Krátký ukrajinský úvodník:

Rusko zcela vyklidilo charkovskou oblast. Tentokrát nebudu tvrdit, že to udělali podle plánu, protože ten plán měl tolik trhlin, že vypadal jako vojenská improvizace. Ano, Rusům se podařil Dunquerkue, ale, jak řekl Churchill, evakuacemi se války nevyhrávají.

Hau ard jů Exprt

Autor

Hau ard jů Exprt – litterate.cz

Krátký Duginovský úvodník:

Vzhledem k tomu, že ruští vyšetřovatelé už „vědí,“ že Duginovu dceru zavraždili Ukrajinci navázaní na pluk Azov, řekl bych, že celé události bude využito při procesech proti zajatcům z nácbatalionů. A hádejte, jak na to přišli? No úplně stejně jako u nás došel Koudelka na Čepigu s Myškinem, prostě vytáhli nepoškozený občanský průkaz příslušné Natalie Vovk.

Ale když ti to říkám já, tak mě poslouchej!

Autor
Štítky

https://www.litterate.cz/ale-kdyz-ti-to-rikam-ja-tak-me-poslouchej/

Mám rád film „V pravé poledne“ s Garrym Cooperem v hlavní roli. Hraje tam postaršího šerifa, který právě složil svojí funkci, oženil se a odjíždí z města, když se dozví, že na nádraží čekají tři místní gangsteři na svého šéfa, chtějí se s šerifem vypořádat a pak si město opět převzít do své moci. Šerif, jakožto správný kladný hrdina, z města neodjede a začne přemlouvat své přátele, aby se banditům postavili společně.

Ještě se toho hodně nestalo

Autor
Štítky

Ještě se toho hodně nestalo – litterate.cz

Když promluví zbraně a zmlknou můzy, tak je to opravdu jako vyvolání démona. Otevřete dveře, ono to vleze dovnitř a pak už jde všechno svojí cestou. Už to nikdo nemá pevně v ruce. Válka nikdy nejde podle plánu. Vždycky se dějí věci, se kterými nikdo nepočítal. Válka se živí sama sebou, vtahuje do sebe další a další nezúčastněné. A téměř vždy se v ní použije všechno, co je k dispozici. Obzvlášť ve chvíli, kdy se ukáže, že se situace nevyvíjí podle původních představ.

Boží spravedlnost

Autor
Štítky

Boží spravedlnost – litterate.cz

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že mám půlku rodiny na Ukrajině, bo moje maminka je rodilá Ukrajinka. Rodinné peripetie během dvacátého století jsem na Kydech mnohokrát probíral a bral si z nich poučení a několikrát jsem zde již zmiňoval i nejnovější problémy, které rodině způsobila současná válka. Dnes se k tomu zase vrátíme.

Dvojité mrknutí

Autor

Dvojité mrknutí – litterate.cz

Krátký reklamní úvodník:

Včerejší debata pod reklamou na Rajchla měla pro mě jedno velké pozitivum. Sice jsme se jako obvykle na ničem neshodli, ale pokud vím, ani tady, ani na Kydech, ani na Fejsbůku, ani nikde jinde, mě nikdo neobvinil, že jsem o Rajchlovi psal ze zištných důvodů. Nikdo nepřišel s tím, že jsem od něj za svůj článek dostal peníze.

Myslíte, že bych se mohl občas pochválit, že jsem důvěryhodný?

A teď už dnešní text: