Rusko

Články

Líhně ruských fanoušků

Autor

Líhně ruských fanoušků – litterate.cz

Krátký ukrajinský úvodník:

Rusko zcela vyklidilo charkovskou oblast. Tentokrát nebudu tvrdit, že to udělali podle plánu, protože ten plán měl tolik trhlin, že vypadal jako vojenská improvizace. Ano, Rusům se podařil Dunquerkue, ale, jak řekl Churchill, evakuacemi se války nevyhrávají.

Mezi čím si vybíráme

Autor
Štítky

https://www.litterate.cz/mezi-cim-si-vybirame/

Dnes budu pokračovat v tom, co jsem nastínil včera. Totiž, že Evropa se geopoliticky dostala do fáze, kdy už je všechno rozebráno a vykolíkováno, což znamená, že jakýkoliv zisk jednoho je ztrátou pro druhého. Nordstrým 2 by byl ziskem pro Rusko, ale ztrátou pro americké LNG i americký vliv, proto na něj byly od USA uvaleny sankce a doteď se dělá vše pro to, aby Rusko tuto partii nevyhrálo. I za cenu kolapsu hospodářství v EU…

Hau ard jů Exprt

Autor

Hau ard jů Exprt – litterate.cz

Krátký Duginovský úvodník:

Vzhledem k tomu, že ruští vyšetřovatelé už „vědí,“ že Duginovu dceru zavraždili Ukrajinci navázaní na pluk Azov, řekl bych, že celé události bude využito při procesech proti zajatcům z nácbatalionů. A hádejte, jak na to přišli? No úplně stejně jako u nás došel Koudelka na Čepigu s Myškinem, prostě vytáhli nepoškozený občanský průkaz příslušné Natalie Vovk.

Ale když ti to říkám já, tak mě poslouchej!

Autor
Štítky

https://www.litterate.cz/ale-kdyz-ti-to-rikam-ja-tak-me-poslouchej/

Mám rád film „V pravé poledne“ s Garrym Cooperem v hlavní roli. Hraje tam postaršího šerifa, který právě složil svojí funkci, oženil se a odjíždí z města, když se dozví, že na nádraží čekají tři místní gangsteři na svého šéfa, chtějí se s šerifem vypořádat a pak si město opět převzít do své moci. Šerif, jakožto správný kladný hrdina, z města neodjede a začne přemlouvat své přátele, aby se banditům postavili společně.

Jmenovaný se bránil tak vehementně...

Autor

https://www.litterate.cz/jmenovany-se-branil-tak-vehementne/

Kolik základen mají USA po světě? Osm set? Víc, nebo míň? Každopádně je to velké číslo. Víc základen než ostatní země dohromady. Připočítejte k tomu ještě celé NATO a máme dnešní Západ v podobě teoreticky nejvyspělejších, ale rozhodně také nejzadluženějších zemí. Kolikrát jsme viděli různé mapky, jak USA obkličují svými základnami Rusko? Kolik jsme už viděli videí, jak se NATO přibližuje k hranicím Ruska. Kolik jsme viděli animací amerických základen v Tichomoří…